DAIŞ û Piştgirên Wê Dê Di Xwîna Ku Dirijînin De Bifetisin

PAK(Partîya Azadîya Kurdistanê):

DAIŞ û Piştgirên Wê Dê Di Xwîna Ku Dirijînin De Bifetisin

Dijminên gelê Kurdistanê careke din DAIŞ ajotin ser gelê me yê Kobanîyê.

Îro) çekdarên  terorîst ên DAIŞê ji aliyê TirkÎyê ve ketin nav Kobanîyê û êrîşeke hovane lidarxistin.Di encama vê êrîşê de ji gelê me yê Kobanîyê ji dehan zêdetir şehîd û gelek birîndar hene.

Piştî ku Grê Spî ji destê DAIŞê hate rizgar kirin û Cizîr û Kobanî gihîştin hevudû, ew dijminên ku li pişta DAIŞê nin, rêya qetlîamên hîn mezintir dixwazin  vekin.

Hêzên siyasî yên Rojavayê Kurdistanê di zûtirîn demekê de, divê îdareyek hevbeş  ya eskerî, aborî û siyasî pêk bînin.Û bi yekgirtineke neteweyî, li himber van êrîşên hovane rawestin.

Jibo pûç kirina planên dijminên gelê Kurdistanê  , roj roja yekgirtinê ye. Jibo azadî û parastina xaka Kurdistanê, roj roja yekitîya neteweyî ye. Roj  roja ku li ser bingehê stratejîyeke Kurdistanî  û neteweyî hevdu qebûl  kirinê ye; ne roja ku jihevdu perçebûn û xwe li ser hevdu ferz kirinê ye.

Bijî têkoşîn û berxwedana gelê me yê Kobanê û hemû  Rojavayê Kuristanê.

Bijî îdareyeke hevbeş û yekitîya  hemû hêzên  Rojavayê Kurdistanê. 25.06.2015

Buroya Çapemenî  û  Ragehandinê ya  PAKê(Partîya Azadîya Kurdistanê)

————————————————————————-

PAK(Partîya Azadîya Kurdistanê-Kürdistan Özgürlük Partisi):

IŞİD ve Destekçileri  Döktükleri  Kanda Boğulacaklardır

Kürdistan halkının düşmanları bir kez daha IŞİD’li katilleri Kobani’de halkımıza saldırttılar.

Bugün IŞİD teröristleri  Türkiye sınırından Kobani’ye geçerek, sivil halkımıza vahşice bir saldırı düzenlediler. Bu saldırı sonucunda  10’u aşkın şehit ve çok sayıda yararlı sözkonusu.

Grê Spî(Tel  Abyad)’nin  IŞİD’li  vahşilerden temizlenmesi  ve Cizire ile Kobani’nin birleştirilmesi, Kürdistan halkının düşmanlarını daha bir saldırganlaştırmıştır.Bu düşmanlar daha büyük katliamlar gerçekleştirebileceklerinin sinyalini  vermektedirler.

Bu yeni saldırı da bir kez daha Rojava Kürdistanı’ndaki  tüm siyasal partilerin ortak bir askeri, siyasi ve ekonomik yönetim oluşturmalarını  yaşamsal  bir zorunluluk olarak dayatıyor.

Gün, Kürdistan halkının özgürlüğünü istemeyen kimi  bölge devletlerinin   planlarını boşa çıkarmak için güçleri birleştirme günüdür. Gün,  Kürdistan’ın özgürlüğü  için, ülke topraklarının savunması  için, ulusal birliği oluşturma  günüdür. Gün,  birilerinin kendisini başkalarına dayatma ve parçalanma günü değil ; Kürdistani ve ulusal  bir strateji  ile birbirini kabullenme günüdür. 25.06.2015

Yaşasın Kobani ve tüm Rojava Kürdistanı  halkımızın mücadele ve direnişi

Yaşasın Rojava Kürdistanı’ndaki  tüm  siyasal   güçlerin birliği ve ortak yönetimi.

PAK(Partîya Azadîya Kurdistanê-Kürdistan Özgürlük Partisi)

Basın ve İletişim Bürosu

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *