Kürdistan Yurtseverler Partisi(PWK) heyeti İstanbul’da İsmail Beşikçi Vakfı’nı Ziyaret Etti

Kürdistan Yurtseverler Partisi(PWK) İstanbul Temsilcisi Cengiz Güngör ve PWK yöneticilerinden oluşan bir heyet, 09.12.2023 cumartesi günü, İstanbul’da İsmail Beşikçi Vakfı’nı( İBV) ziyaret etti.

Değerli hocamız İsmail Beşikçi ve İBV Başkanı İbrahim Gürbüz PWK heyetini karşıladılar.

PWK heyeti bu karşılamadan dolayı değerli hocamız İsmail Beşikçi ve İBV Başkanı İbrahim Gürbüz’e teşekkürlerini sundu.

PWK heyeti, TDK-TEVGER ve PAK’ın birlik kongresiyle kurulan Kürdistan Yurtseverler Partisi(PWK) ve PWK’nin programı, siyasal görüşleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Değerli hocamız İsmail Beşikçi ve İBV Başkanı İbrahim Gürbüz PWK’nin kuruluşunu olumlu bir adım olarak ifade ettiler ve Kürdistani siyasetin önemini dilegetirdler.

Değerli hocamız İsmail Beşikçi, özellikle Kürtçe konuşma ve öğrenilmesinin önemini dile getirdi ve “Kürtler kendi aralarında mutlaka Kürtçe konuşmalıdırlar.Ve bu konuda özellikle Kürt annelere büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir.” dedi.

İbrahim Gürbüz de ulusal bilincin geliştirilmesinin ve dil, tarih ve coğrafyanın öğrenilmesini içeren eğitim çalışmalarının yaygınlaştırılmasının önemini dile getirdi.

PWK heyetinin değerli hocamız İsmail Beşikçi ve İBV Başkanı İbrahim Gürbüz ile görüşmesi dostane ve verimli bir atmosferde gerçekleşti.

09.12.2023

Kürdistan Yurtseverler Partisi (PWK) Basın Bürosu

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *