İSLAMİ STK TEMSİLCİLERİ AZADÎ HAREKETİ’Nİ ZİYARET ETTİ

İstanbul ve çevresindeki bir kısım İslami STK temsilcilerinden oluşan bir heyet, Diyarbakır ve Kürdistan’ın diğer illerindeki İslami STK ve Hareketleri ziyaretleri kapsamında; Diyarbakır’da Azadî Hareketi Genel Merkezini ziyaret etti.

İslami Analiz haber sitesi yetkilisi Serdar Duman, Fatih Akıncıları Derneği temsilcisi Kamil Bey, Kudüs Der temsilcisi Recai Yurdan, Adapazarı İkra İlim-Der’den Atilla Güler ve Kütahya’dan Bahattin Kaynar’dan oluşan heyetin; Diyarbakır, Mardin, Siirt ve Van illerini kapsayan bir dizi ziyarette bulunacağı ifade edildi.

Hafta sonu ilk ziyaretlerini Azadî Hareketi’ne gerçekleştiren heyet ile Azadî Hareketi temsilcileri arasındaki görüşme yaklaşık iki saat sürdü.

Kürdistan’da PKK ile Devlet arsındaki çatışma, çözüm sürecinin yeniden canlandırılması imkanı, Ortadoğu ve İslam alemindeki gelişmeler, Suriye, Irak ve Kürdistan sorunu ele alınan konular arasında.

Azadî Hareketi Genel Sekreteri Sıdkı Zilan, MYK üyeleri Duysal Karataş, Sedat Doğan, Ayetullah Aşitî, Abdurrahman Süleyman, Mir Mehmed Ay, Sedat Ateş, Ali Fuat Doğuç ile Azadî Hareketi’nin diğer yetkilileri tarafından karşılanan heyet ve AZADÎ yetkilileri, diyalog ve görüş alışverişinden memnun olduklarını dile getirdiler.

AZADÎ Genel Sekreteri Sıdkı Zilan, “İslam alemi ve Kürdistan’da barışın egemen olmasını, kardeş kavgasının son bulmasını arzuluyoruz. Bu hedefe yönelik olarak gösterilecek her çabayı önemsiyoruz” dedi.

Ziyaretlerinin ikinci günü Sur ilçesini ziyaret eden heyet, buradaki yıkımı görme imkanı bularak notlar aldı.

Diyarbakır’daki birçok kesimle ikili görüşme yapan heyet, iki günlük ziyaretlerini tamamlayarak pazar günü akşamı Mardin iline geçti.

Hereketa AZADÎ

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *