Ürdün heyeti: Kürdistan üniversiteleriyle akademik ilişkilerimizi geliştirmeye hazırız

Başkan Mesud Barzani, aralarında Ürdün Yükseköğretim Bakan Yardımcısı Dr. Memun El-Dubi, 9 üniversitenin rektörleri ve Ürdün’ün Erbil Başkonsolosu Fuad el-Mecali’nin de bulunduğu bir heyeti kabul etti.

Başkan Mesud Barzani, aralarında Ürdün Yükseköğretim Bakan Yardımcısı Dr. Memun El-Dubi, 9 üniversitenin rektörleri ve Ürdün’ün Erbil Başkonsolosu’nda bulunduğu bir heyeti kabul etti.

Başkan Mesud Barzani’nin Kürdistan Bölgesi ve Irak’taki siyasi süreçteki ve kalkınma kültürünün derinleştirilmesindeki rolünü takdir eden konuk heyet, ikili dostluk ve tarihi ilişkilere vurgu yaparak, her iki ülke üniversiteleri arasındaki akademik ilişkiler ile iş birliğinin geliştirilmesine hazır olduklarını vurguladı.

Başkan Mesud Barzani de Kürdistan halkı ile Ürdün Krallığı arasındaki tarihi ilişkilere işaret ederek, Kral II. Abdullah’a, ve Ürdün Hükümetine ve halkına, Kürt halkına çeşitli aşamalarda gösterdikleri sempati ve yardımdan dolayı şükranlarını iletti. Ayrıca ikili ilişkilerin çeşitli alanlarda derinleştirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *