SELİM ÇÜRÜKKAYA BALTAYI TAŞA VURMUŞ…


İbrahim GÜÇLÜ

(ibrahimguclu21@gmail.com)

Selim Çürükkaya, benim Resul Altınok hakkında yazdığım yazıdan sonra, aceleyle işin önünü ve arkasını düşünmeden yazının üstüne atlıyor. Diyor ki: “36 YIL SONRA GELEN CESARET” diyerek inciler diziyor.

Benim PKK konusunda delice bir cesarete sahip olduğumu Selim Çürükkaya, PKK, Kürt kamuoyu çok iyi bildiği halde bana cesaret dersi vermeye kalkması tam anlamıyla abesle iştigal.

Benim Resul Altınok hakkında yazdığım yazının başlığı oldukça anlamlıdır. Yazımın başlığının asıl kısmı şöyle: “RESUL ALTINOK’UN PKK’YA KARŞI YİĞİTÇE MUHALEFET/MÜCADELE YOLUYLA ÖLÜMÜ SEÇMESİ”,  Selim Çürükaya’ya bir göndermeydi.

Ama ne yazık ki Selim Çürükkaya bu başlıktan ders çıkarmamış.

BAŞLIĞIN AÇILIMI ŞU: “Selim Çürükkaya kardeşim, sen kaçıp, kendini garantiye aldıktan sonra PKK ve Öcalan hakkında yazdın. Resul Altınok ve onun gibi PKK muhalifleri, Öcalan’la doğrudan muhalefet ederek ölümü seçtiler.”

Resul Altınok hakkındaki yazımdan sonra, Onun Meclis Komisyonunda yaptığım açıklamalarımla, kendisinin geçmişte yazdıklarıyla şimdi yazdığı ve söylediklerinin çelişkisini ve en temel anlamda da zihniyet dünyasını açıkladıktan sonra o yazıyı yazacaktım.

Selim Çürükkaya, anlaşılan tam gol atma zamanı derken, farkına varmadan kendisine tuzak hazırlamış. 

Çok açık niyetle söylüyorum, ben kesinlikle ona tuzak hazırlamadım. Sadece biraz daha çerçeveli, boyutlu düşünsün; aklına geleni söylemesin diye Resul Altınok yazımda ona gönderme yaptım.

Çünkü Resul Altııok hakkındaki yazımla ilgili baltayaı taşa vurduğu gibi, program sonrasında yapılan tartışmalarda da baltayı taşı vurmuştu.

Selim Çürükkaya bir komutan edasıyla bir paylaşımda ve daha sonra benim görüşlerime karşı yazdığı yazıda bir biçimde bu konuyu formüle etmişti.

Şöyle demişti: “SİZE TEK BİR ŞEY SÖYLEYEBİLİRİM. SELİM PKK İÇİNDE OLAN BİTENLERİ YAZIP KİTAP OLARAK YAYINLADIĞINDA HEPİNİZ SUSMUŞTUNUZ.”.

Ayrıca kendisi dışında Kürt siyasetçilerinin PKK’yı tanımadığı herzesinde bulunmak da ayrı bir hikâyesidir. Bu konuyu daha sonra yazacağım.

O ZAMAN DAHA AÇIK KONUŞALIM: SENİN HAPİSHANEDE OLDUĞUN DÖNEMİNİ İÇİNE ALARAK HAKSIZLIK YAPMAK İSTEMİYORUM.

TABİ Kİ YİNE DE HAPİSHANEDE OLDUĞUN ZAMAN DA RESUL ALTINOK VE DİĞER KATLEDİLEN ARKADAŞLARIN İÇİN MUHALEFET YAPABİLİRDİN?

AMA YAPMADIN.

HAPİSHANE KOŞULLARI BUNA ELVERİŞLİ DEĞİLDİ DESEN BİLE, YAZILANLAR VE HAPİSHANEDE YAPTIKLARINIZ BUNU YALANLIYOR.

HAPİSHANEDE NE KADAR ÖZGÜR OLDUĞUNUZU, GÜNDÜZLERİ DEVLET GARDİYANLARININ VE GECELERİ PKK’LILARIN VARDİYALI GECE İŞKENCELERİNİ YAPTIĞINI BİLE BİLİYORUZ.

DEVLETİN PKK’YA VE DİĞER RADİKAL ÖRGÜTLERE NASIL OLANAKLAR TANIDIĞINI AYTEKİN YILMAZ’DAN OKUYORUZ.

HAPİSHANEDE PKK’NIN KATLETTİĞİ, AYTEKİN YILMAZ’IN AÇIKLAMALRINA GÖRE DEVLETİN ÖLDÜRDÜKLERİNDEN DAHA FAZLA. BU PKK’KLILARIN KATLİNE MUHALEFET YAPTIN MI?

Benim bildiğim cevap, koca bir hayır.

PEKİ, CEZAEVİNDE ÇIKTIKTAN SONRA SENİN dışarıda SORUMLU OLDUĞUN DÖNEMDE KÜRDİSTAN’IN DÖRT PARÇASINDA, AVRUPA’DA, PKK İÇİNDE KATLEDİLEN ARKADAŞLARIN İÇİN MUHALEFET YAPTIN MI?

VERİLECEK CEVAP yine KOCAMAN BİR HAYIR.

SEN PKK’DAN KAÇMADAN ÖNCE BİRÇOK KÜRT ÖRGÜTÜNÜN, KÜRT LİDERİNİN, KÜRT KADROSUNUN ÖLDÜRÜLECEĞİ HAKKINDA YAZDIKLARINI BİLMİYOR MUYDUN?

YİNE AVRUPA’DA SORUMLU OLUĞUN DÖNEMDE PKK’NIN BEN VE BURKAY VE BAŞKA BİRÇOK KADRO HAKKINDA ALDIĞI ÖLÜM KARARINI, ÜSTELİK KOCA KOCA KAMPANYALARLA SÜRDÜRÜRKEN KARŞI ÇIKTIN MI?

HAYIR, KARŞI ÇIKMADIN.

BU KONUDA YAZILAN KİTAPLAR VE BROŞÜRLER VAR.

YANİ SEN PKK’DAN KAÇTIKTAN SONRA BU KONULARI YAZDIN.

BU DA BİR OLUMLULUK MUDUR?

EVET, BİR OLUMLULUK

AMA HUKUKİ SORUMLULUĞUMUZUN SINIRLARINI BİLMEZSEK, PKK’DAN KAÇMADAN ÖNCE PKK’NIN KENDİ İÇİNDE VE DIŞINDA KATLETTİĞİ KÜRT VE KÜRT YURYTSEVERLERİNİN İNFAZLARDAN SORUMLU OLURSUN.

Ayrıca İŞTE O ZAMAN SENİN DE YAZDIĞIN TÜM PKK İNFAZLARINDAN SORUMLU OLURSUN.

SEN DE FERİT UZUN’UN KATLEDİLMESİNDEN SORUMLU OLURSUN.

SEN DE TÜMDEN KATEDİLEN BEŞ PARÇACI ROMANTİK DEVRİMCİLER VE YURTSEVERLERİN ÖLÜMÜNDEN SORUMLU OLURSUN.

MUSTAFA ÇAMLIBEL’İN ÖLÜMÜNDEN SORUMLU OLURSUN.

AVRUPA’DA KATLEDİLEN ÖZGÜRLÜK YOLUNUN DEĞERLİ İNSANLARINDAN DOLAYI SORUMLU OLSURSUN.

SEMİR’İN (ÇETİN GÜNGÖR’ÜN, ENVER ATA’NIN ÖLÜMÜNDEN SORUMLU OLURSUN.

HAKİ KARER’İN ÖLÜMÜNDEN SORUMLU OLURSUN.

12 EYLÜL ÖNCESİNDE PKK’NIN KATLETTİĞİ, KUK’LU, DDKD’Lİ, DENGÊ KAWA, TÊKOŞÎN KADROLARININ; TÜRK SOLU ÖRGÜTLERİNİN KADROLARININ KATLİNDEN SORUMLU OLURSUN.

DANİMARKA’DA ÖLDÜRÜLEN PÊŞENGÇİ ARKADAŞLARDAN SORUMLU OLURSUN.

SELİM ÇÜRÜKKAYA DOSTUM, PKK’DAN KAÇTIKTAN SONRA ÖCALAN’A KARŞI ÇIKTIN VE PKK CİNAYETLERİNİ YAZDIN.

BENİM DAHA ÖNCE PKK CİNAYETİ HAKKINDA YAZDIKLARIMI BİLEMEZ MİSİN?. BENİM BU KONUDAKİ TUTUMUMU TAKDİR ETTİĞİNİ VE ŞAŞKINLIKLA TAKİP ETTİĞİ, PKK’DAN KAÇTIKTAN SONRA BİZİM EVİMİZE GELDİĞİ ZAMAN SÖYLEDİĞİNİ UNUTMUŞ OLAMASIN.

SENİN PKK’DAN KAÇIP kendini GARANTİYE ALDIKTAN SONRA YAZDIĞIN PKK CİNAYETLERİNİ, BEN/BİZLER ÇOKTAN YAZMIŞTIK.

KÜRT KAMUOYU BENİM/BİZİM, ÖRGÜTLERİMİZİN YAZDIKLARIYLA BU ÖLÜMLERE ŞAHİT OLDULAR.

RESUL ALINOK, SEMİR (ÇETİN GÜNGÖR), ENVER ATA, MAHMUT BİLGİLİ VE SENHAPİSTEN ÇIKTIKTAN SONRA KATLEDİLEN AVRUPA’DAKİ KÜRT YURTSEVERLERİNİN VE PKK’LILARIN İNFAZINI YAZMIŞTIK.

HERŞEYİ BİR TARAFA BIRAKALIM: RESUL ALTIN OK, PKK’NIN KATLETTİĞİ diğer yurtseverleri ve insanlarımızı MECLİS KOMİSYONUNDA AÇIKLADIM: YIL 2112. BU TARİHLE GERİYE GİTSEN BİLE BENİM KARŞI ÇIKMAMIN 28 YIL OLDUĞUNU HEMEN TESPİT EDEBİLİRSİN.

BUNU BİLE HESABA KATSAN VE KÜÇÜK BİR MATEMTİK YAPSAN 36 YIL RESUL ALTINOK HAKKINDA SUSUKUNLUĞUMU İLERİ SÜRMESİN.

BEN, SEN DAHA ÖCALAN İLE KUCAK KUCAĞA İKEN YUKARIDA SIRALADIĞIM BÜTÜN PKK CİNEYTLERİNİ YAZDIM.

ANLAŞILMAYAN KONU, RESUL ALTINOK HAKKINDA YAZDIĞIM ANI TÜRÜNDEKİ HİKÂYEDİR.

ANI TÜRÜNDEKİ HİKÂYE İLE RESUL ALTINOK OLAYINI AÇIKLAMAM, DAHA ÖNCEDEN ONUN ÖLDÜRÜLMESİNE KARŞI ÇIKKMADIĞIN SONUCU ÇIKMAZ.

BÖYLE BİR SONUCA VARMAK, UNUTKANLIKTAN ÖTEYE KASITLI BİR ŞEY OLUR.BALIK HAFIZASINA SAHİP OLMAK MI?

VALLAHİ ONU DA SİZ SÖYLEYİN.. 

Diyarbekîr, 23. 04. 2020

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *