Peyama Pîrozkirina Salyada 59’an ya Damezrandina Komara Kurdistanê ya Mehabadê

Bi Navê Xwedayê Rehman û Rehîm 

 “Armanca me şîretkirin bû û me şîretan kir.Mahabad Kürt Cumhuriyeti Liderleri

Em we hewaleyî Xwedê dikin û diçin.”

Em wek Tevgera AZADÎyê di salvegera 59emîn a damezirandina Komara Kurdistanê da ku navenda wê Mehabad bû, gotina Sediyê Şîrazî ya ku Pêşewa Şehîd Qazî Mihemed di wesiyeta zwe da qal dike, ji xwe ra wek şîret qebûl dikin û xwedî li komara ku îlan kir derdikevin. Bi îzna Xwedê em ê vê şîretê berdewam bikin û çi ji destê me were em ê bikin.

 “Kurdistan mala hemû Kurdan e. Di hemû malan da her kes karê ku jê fehm dike, bi cî tîne. Mafê yên dinê tuneye ku hesûdiyê bikin. Kurdistan jî malekî wiha ye. Heger hûn dizanin ku yên wê di vê malê da bixebitin hene, bihêlin ku bixebitin.”

 “Wek gelên dinê ji bo ji zilm û tundiyê xilas bibin şer bikin. Malê dinyayê ne girîng e. Heger welatê we hebe hûn azad in û dikarin her tiştî bikin û her tiştên we heye. Wê mal û milk û welatê we û qedrê we hebe.”

Em qebûl dikin ku wekî 59 sal berê bi hişmendiya hevpar, rihê kolektîf û hişmendiya têkoşîna siyasî Kurdistan mala hemû Kurdan e.

Bi minasebeta salvegera 59emîn a damezirandina Komara Kurdistanê, em di şexsê Pêşewa Şehîd Qazî Mihemed, rêheval û hevalbendên wî û gelê xwe da pîroz dikin. Em qehreman û ewladên Kurdistanê bi bîr tînin.

Xwedê xîreta wan qebûl bike û bi rehma xwe şa bike.

Hak Adalet ve Hürriyet için Kürdistan İslami Hareketi/AZADÎ Hareketi

 

Mehabad Kürd Cumhuriyeti’nin 59. Kuruluş Yıldönümünü Tebrik Msajı

Bismillahirrahmanirrahimimages1 

“Amacımız nasihatti, yaptık.
Sizi Allah’a havale ettik, gidiyoruz.”

Mehabad merkezli Kürdistan Cumhuriyeti’nin 59. kuruluş yıldönümünde Pêşeva Şehid Qazi Muhammed’in vasiyetinde Sadi Şirazi’den alıntıladığı sözüne istinaden ilan ettiği cumhuriyeti AZADÎ Hareketi olarak Bizler, nasihat olarak kabul ediyoruz ve Cenab-ı Allah’ın inayetiyle bu nasihatin sürdürücüsü olmak için elimizden geleni yapacağız.

“Kürdistan tüm Kürdlerin evidir. Her evde, ev sakinlerine bildikleri iş verilir. Artık ötekilerin kıskanma hakkı yoktur. Kürdistan da böylesi bir evdir. Eğer siz birisinin bu evde çalışabileceğini biliyorsanız, bırakın çalısın.”

“Diğer halklar gibi baskı ve zulümden kurtulmak için mücadele etmekten geri durmayın. Dünya malı önemli değildir. Eğer vatanınız varsa, özgür ve serbestseniz, o zaman her şeyiniz var demektir, malınız, mülkünüz, devletiniz, ülkeniz, saygınlığınız da olacaktır.”

59 yıl önce çoğulcu anlayış, kolektif ruh, siyasal mücadele tasavvuru ve mücadele ahlaki bağlamında Kürdistan’ın tüm Kürdlerin evi olduğunu Bizde tasdik ediyoruz.

  1. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle Mehabad Kürd Cumhuriyeti’nin ilanında emeği geçen tüm halkımızı Pêşeva Qazi Muhammed ve dava arkadaşlarının şahsında tebrik ediyor, o değerli ve kahraman Kürdistan evlatlarını rahmetle yâd ediyoruz.

Yüce Allah o insanlarımızın gayretlerini kabul etsin ve onları rahmetine mazhar eylesin.

Hak Adalet ve Hürriyet için Kürdistan İslami Hareketi/AZADÎ Hareketi

 

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *