İSTANBUL KONGRE ÇAĞRISI

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

Kendisinden başka ilah olmayan ve; “biz ise zayıf düşürülmüşlerden yana olmak istiyoruz” diyerek kendisinin bu yöndeki iradesini gerçekleştirmek için inananları bilinçli düşünmeye ve bilinçli eylem yapmaya davet eden Şanı Yüce O Allah’a hamdolsun!

Saygıdeğer dostlar!

Bugün İslam dünyasının merkezinde bulunan Ortadoğu’da yaşanan gelişmeler çok derin sosyal ve politik bir krizin varlığını ispatladığı gibi ideolojik ve paradigmasal krizin de açık ispatıdır. Bu krizin bir yönüyle ortağı bir yönüyle de komşusu olan Kürdistanlılar kendine has özellikleriyle harekete geçmelidir.

Zira I. Dünya Savaşında Osmanlı haritasını bugünkü Ortadoğu haritasına çeviren ve bu haritada Kürdistan’a yer vermeyen ve bizim de ret ettiğimiz 1916 Sykes-Picot antlaşması artık sosyal akışı ve politik süreci taşıyamamakta ve Ortadoğu denilen bölge 1916 öncesi haritasına dönme eğilimini göstermektedir.

Müslümanların Sorumluluğu

Bugün kelimenin tam anlamıyla hem Ortadoğu’da hem de Kürdistan’da gerçek bir tarihi yapılanmanın içerisinde bulunmaktayız. Bu süreçte yer alan sosyal ve politik aktörler de ilgili yapılanmada etkili tarihi aktörler olacaktır. Kürdistan’da İslamî kesimin hem dinî hem de tabii millî sorumlulukları gereği bu sürecin politik olarak dışında durmaları hem kendileri adına hem Kürdistan hem de ümmet adına büyük bir kayıp olacaktır. Artık bu kayba ne kendilerinin ne Kürdistan’ın ne de İslam ümmetinin tahammülü olabilir. Yirminci yüzyılın başlarındaki yapılanmada Kürdler ve Kürdistan nasıl bir yüz yıl kaybettiyse, bugün yeniden inşa edilen tarihte yer almayan aktörler de onlarca yılı kaybedecektir.

Yüce Allah’ın rızasının olmadığı bu kayba hiç kimsenin rızası olamaz; ümmetin rızası, insanlığın rızası, halkımızın rızası, ülkemizin rızası ve kendimizin rızası olamaz, olmamalı.

Bu inançla yola çıkan; buna inanmaktan başka bir alternatifi akışın ruhuna uygun görmeyen Hak, Adalet ve Hürriyet İçin Kürdistan İslamî Hareketi 6-7 Eylül 2014 Tarihinde Diyarbakır’da kongresini gerçekleştirmiş ve tüzüğü gereği bölge kongrelerini ön görmüştür.
Bu amaçla Kuloğlu Mah. İstiklal Cd. Ayhan Işık Sok.
No: 21/1 Beyoğlu /İstanbul (İSMAİL BEŞİKÇİ VAKFI) adresinde 25.10.2014 Tarihinde düzenleyeceğimiz İstanbul Bölge Kongresine ve dolayısıyla birlikte çalışmaya; kendimiz, halkımız, ülkemiz, ümmet ve dünyamız adına kaygılı olan herkesi çağırmaktayız.

Kamuoyuna saygılarımızla!

Hak Adalet ve Hürriyet İçin Kürdistan İslamî Hareketi

AZADÎ Hareketi

Kongre Hazırlık Komisyonu

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *