GGC-Basın konseyi işbirliği ile Medyada etik toplantısı

Basın Konseyi Yüksek Kurul Üyesi Gazeteci Doğan Satmış, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Sümerpark Yerleşkesi’nde, gazeteci ve öğrencilere meslek etiği konusunda eğitici seminer verdi.

Güney Avrupa’da Medya’da Güven Oluşturmak: Kamusal Bir Görev Olarak Gazeteciliğe Destek projesi çerçevesinde Basın Konseyi, UNESCO ve Avrupa Birliği desteğiyle Medya’da Etik ve Etik Denetimi atölyesi düzenlendi. Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Sümer Park Yerleşkesi’nde bugün saat 16.00’da bölgede görev yapan gazetecilerle bir araya gelen Basın Konseyi Yüksek Kurul Üyesi Doğan Satmış, meslek ettiği hakkında dünya ve Türkiye’den örnekler vererek, gazetecilerin konuyla ilgili görüşlerini dinledi.

Atölyeye GGC Başkanı Felat Bozarslan, GGC’nin kurucu üyelerinden ve Tigris Haber Gazetesi genel yayın yönetmeni Naci Sapan ile bölgede görev yapan çok sayıda gazeteci ile birlikte Dicle Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde eğitim gören genç gazeteci adayları da katıldı.

Atölyeye katılan deneyimli gazeteci Naci Sapan, deneyimlerini genç gazeteci ve öğrencilerle paylaştı. Mesleğin zorluklarına ve fırsatlarına değinen Sapan, bölgede ve ülke genelindeki medya ortamının dinamiklerini, gazetecilikte başarıya giden yolları ve etik sorumlulukları ele aldı.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *