Em Mele Mustafa Barzanîyê nemir bi giramî bibîrtînin

Mele Mustafa Barzanîyê nemir ,  rêberekî   miletê Kurd û Kurdistanê yê dîrokî ye ku em bi giramî bibîrbînin. Ew di 14.03.1903an de ji dayikbûye û  di roja  01.03.1979an çûye ser dilovanîya  xwe. Ango adara îsal, 113mîn salvegera  ji  dayikbûna wî  û  salvegera 37emîn  ya wefata wî  ye.

Melle Mustafa Barzanî, , bi rêbaz û xebat  û têkoşîna  Şêx  Abdulselam Barzanî û Şêx  Ahmed  Barzanî   û  di medreseya welatperweriya wan de perwerde bûye. Rêbaza M. Mustafa Barzanî, berdewamîya  rêbaza Rêxistina Azadî ya Xalid Begê Cibrî, ya Xoybûnê, ya Komara Kurdistanê ye. Ew berdewamîya doza  Şêx Seîd, Seyid Riza, îhsan Nurî , Qazî Mihemed e.

Xebat û têkoşîna  Mele Mustafa Barzanî  îro jî  jibo hemû Kurdên cîhanê cîhê rêzê û  hêvîyê ye. Mele Mustafa Barzanî, pêşmergeyek bû, serfermandarek bû, rêberek bû. Di  qada  navneteweyî  de cîhekî  xwe yê grîng hebû. Serokê  partiya  xwe , yê miletê xwe, yê welatê xwe  bû. Xebat û têkoşîna  wî  xebat û têkoşîna  me ye . Azadîya Kurdistanê dê xelata herî  mezin be jibo Barzanîyê nemir.

Em Mele Mustafa  Barzanîyê nemir  bi giramî bibîrtînin. 01.03.2016

Buroya Çapemenî û Ragehandinê ya PAKê

—————————————————————————————————————–

Ölümsüz Lider Molla Mustafa Barzani’yi Saygıyla Anıyoruz

Molla Mustafa Barzani Kürt mileti  ve Kürdistan’ın tarihinde ,saygıyla anacağımız   ulusal  liderlerden biridir. Molla Mustafa Barzani, 14.03.1903’te doğdu, 01.03.1979’da aramızdan ayrıldı. Yani bu yılın mart ayı, ölümsüz liderin hem 113.doğum yıldönümü, hem de 37. ölüm yılıdönümüdür.

Şeyh Abdulselam  Barzani ve Şeyh Ahmet Barzani’nin yurtsever mücadele geleneği ve onların oluşturdukları  insani ve Kürdistani  ekol ve prensiplerle büyüyen , yoğrulan Molla Mustafa Barzani; Cibranlı Halit Beyin Azadi Örgütünün, Hoybûn’un, Kurdistan Cumhuriyeti’nin prensip ve ruhunun devamcısı olmuştur. Şeyh Said’in, Seyid Rıza’nin, İhsan Nuri’nin, Qazi Muhamed’in özgürlük bayrağının taşıyıcısı olmuştur.

M.Mustafa  Barzani’nin mücadelesi  bugün de tüm dünya  Kürtleri için umut kaynağıdır, saygı ile yaşatılmaktadır. Bu fedakar, içten ve yurtseverlikle bezenmiş mücadelesinde, M.Mustafa  Barzani , bir pêşmerge, bir başkomutan, bir  önderdi. Uluslararası alanda önemli bir yeri vardı. Partisi’nin, milletinin ve ülkesinin lideri idi. Molla Mustafa  Barzani’nin  destansı  mücadelesini  kendi  mücadelemiz  olarak görüyoruz. Ölümsüz lidere en büyük hediyenin özgür bir Kürdistan olacağı inancıyla, O’nu saygıyla anıyoruz. 01.03.2016

PAK Basın ve İletişim Bürosu

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *