VAKKAS ÇELİK (CABİR) ARKADAŞIMIZIN CENAZESİ KÖYÜNDE TORAĞA VERİLDİ

Vakkas Çelik (Cabir) arkadaşımızın cenazesi Paris’ten kalkan bir uçakla bugün (03.04.2020) saat 15.00 sıralarında Antep Havaalanı’na ulaştı. Cenaze Antep Havaalanı’ndan alınarak Araban ilçesine bağlı Sûrgûç (Akbudak) köyüne getirildi. Aile fertleri ve köylülerinin katılımıyla cenaze Sûrgûç köyünde toprağa verildi.

Cenazeye katılmak ve Vakkas Çelik yoldaşı hakkettiği bir merasimle uğurlamak isteyen çok sayıda siyasi arkadaşı, dostu ve Kürt yurtsever çevreleri, malesef yaygın corona salgınından dolayı alınan tedbirler nedeniyle, karşılama ve cenaze törenine katılamadı. Cenazesine Fransa’nın başkenti Paris’ten hanımı ve çocukları, İsveç’in başkenti Stokholm’den kardeşi Azad Dîlokî, Diyarbakır’dan mücadele arkadaşları adına M. Can Azbay ve PAK çelenk göderdiler.

Antep ilinin Araban ilçesine bağlı Sûrgûç köyünde dünyaya gelen Vakkas Çelik arkadaşımız yakalandığı corona hastalığından 27 Mart 2020 günü Paris’te vefat etti.

Vakkas Çelik (Haydar/Cabir), hayatını halkının ulusal kurtuluş davasına adayan, ulusunun özgürlüğü ve ülkesinin bağımsızlığı için uzun ve onurlu bir mücadele veren; samimi, fedakar ve kararlı, amaç ve ideallerine bağlı, her zaman ulusal birlikten yana olan, örnek bir Kürt yurtseveri olarak aramızdan ayrıldı. Malesef, corona hastalığının yarattığı koşullardan dolayı son ve uzun yolculuğunda yanında olamadık, ona uğurlar olsun diyemedik. Ama, onun anıları ve mücadelesi hep bizimle olacaktır.

Bir kez daha ailesinin, sevdiklerinin, dost ve arkadaşlarının, halkımızın başı sağ olsun diyoruz!

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *