Serokê Giştî yê PAKê Li Amedê Seredana PSKê Kir

Serokê Giştî yê PAKê Mustafa Özçelik îro(06.06.2016) li Amedê li gel Cîhgirên Serokê Giştî Nuri Sınır û Nurullah Timur, endamên Komîteya Bireveberîya Navendî(KBN) Kutbettin Yildiz, Feyaz Ekmen, Abdurrahman Ecer, Vahit Aba, Ramazan Kahramaner, Serokê Şaxa Amedê yê PAKê Hanefi Turan û endamê PAKê Mustafa Kalpak seredana PSKê kirin.

Serokê Giştî yê PSKê  Mesûd  Tek li gel rêveberên PSKê Bayram Bozyel, Hasan Dağtekin, Suphi Ekinci, Zulkuf Baran pêşewazîya heyeta PAKê kirin.

Serokê Giştî yê PAKê jiber seredana PSKê ya li Wezareta Navxwe ya Tirkîyê, pîrozbahîya PSKê kir. Mustafa Özçelik got ‘’Di meşa qebûl kirina partîyên bi navê ‘Kurdistan’ê de PSKê jî kevirekî din danî ser yên heyî. Ew partîyên Kurdistanî yên di doza azadîya Kurdistanê de heta îro li ser esasê meşrûîyetê xebatên xwe meşendine, îro bi van gavan, li gel vê meşrûîyetê,  di warê legal de jî destkeftinên girîng bi dest dixin’’.

Serokê Giştî yê PSKê Mesûd  Tek jî jiber vê zîyaretê spasîya heyeta PAKê kir û got ‘’ PDKT û PAKê berîya me, karê me hinekî sifiktir kiribûn. Em ji bo  vê xebata we ya ku we berîya me pêk anîbû spasîya we dikin’’

Heyeta PAKê û PSKê di derbarê rewşa Kurdistanê de bir û rayên xwe bi hevdu re parve kirin. Hevdu dîtin di atmosfereke germ û dostane de derbas bû. 06.06.2016

Buroya Çapemenî û Ragehandinê ya PAKê

——————————————————————————————

PAK Genel Başkanı Diyarbakır’da PSK’yi Ziyaret Etti

PAK  Genel Başkanı Mustafa Özçelik bugün(06.06.2016) Genel Başkan Yardımcıları Nuri Sınır ile Nurullah Timur, PAK MYK üyeleri Kutbettin Yıldız, Feyaz Ekmen, Abdurrahman Ecer,Vahit Aba, Ramazan Kahramaner, PAK Diyarbakır İl Başkanı Hanfi Turan , PAK üyesi Mustafa Kalpak ile birlikte Diyarbakır’da PSK’yi ziyaret etti.

PAK heyeti, PSK Genel Başkanı Mesut Tek ve PSK yöneticileri Bayram Bozyel, Hasan Dağtekin,Suphi Ekinci, Zülküf Baran tarafından karşılandı.

PAK Genel Başkanı Mustafa Özçelik, PSK’nin Türkiye İçişleri Bakanlığı’na resmi başvuruda bulunarak yasal bir parti olarak da yoluna devam etmesi nedeniyle PSK’yi kutladı. Mustafa Özçelik ‘’Bugün ‘Kürdistan’ isimli partilerin yasal olarak da kabul edilmesi mücadelesinde PSK de bu  uğurda örülen duvara bir tuğla  eklemiştir. Bu da bugüne kadar meşruluğu esas alan Kürdistanlı partilerin, bununla birlikte yasal mevzide de kazanım elde etmeleri anlamına gelmektedir’’ dedi.

PSK Genel Başkanı Mesut Tek de bu ziyaretten  dolayı PAK heyetine teşekkürlerini sundu ve ‘’PDKT ile PAK’ın  daha önce bu alanda attığı adım ve elde ettiğiniz kazanımlar, bizlerin işini epey kolaylaştırdı. Sizlere teşekkür ediyoruz’’ dedi.

PAK ve PSK heyetleri Kürdistan’da yaşanan süreç  ile ilgili görüş alış verişinde bulundular. Görüşme dostane ve sıcak bir ortamda geçti. 06.06.2016

PAK Basın ve İletişim Bürosu

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *