Sala 2015an bila bibe sala aşitî, azadî, serfirazî û yekgirtina Kurd û Kurdistaniyan!

Bi xweşî  û nexweşiyên xwe ve me saleke din jî li dûv xwe hişt.

Sala 2015an li ber me ye. Sala nû dê gelek guhertinên dîrokî  bi xwe re bîne.

Jibo ku Sala 2015an li her çar perçeyên Kurdistanê  û li temama cîhanê, bibe sala azadiyê, bibe sala pêşketin û serfiraziyê hêvî  û baweriyên  me geş in , xurt in.

Rizgarkirina Şingalê, dê bibe destpêka  serxwebûn û  azadiya  Başûrê Kurdistanê.

Li Rojavayê Kurdistanê, bi berxwedana Kobanê û  bi pêkanîna  Mitabaqata  Dihokê, bi îdareyeke li ser esasê  bi hemahengî, yekgirtin û bihevre birêvebirina hemû partîyên  Kurd û Kurdistanî, dê rêya azadîya Rojavayê Kurdistanê vebe, xurt bibe.

Li Rojhilatê Kurdistanê,têkoşîna gelê me ya azadiyê berdewam e. Rrejîma Îranê dê nikaribe demeke dûr û dirêj  vê siyaseta xwe ya li dijî mirovayetiyê bidomîne. Bi  yekitîya hêzên Kurd û Kurdistanî, dê têkoşîna gelê Kurdistanê geştir bibe.

Li Bakurê Kurdistanê, siyaseta  ev  90 sal e li ser esasê ‘’yek dewlet, yek milet, yek welat, yek al’’ê hatiye meşandin îflas kiri ye. Û êdî tu pîne dê nikaribe, rê li ber têkçûna vê siyasetê bigire. Bêyî  ku şîddet bê bikaranîn, bi xebat û rêyên siyasî, miletê Kurd û hemû  gelê Kurdistanê dê ala azadiyê hîn geştir û hîn bi hêztir bilind bike.

Bila sala 2015an bibe sala diyaloga neteweyî, bila bibe sala avakirina stratekiyeke neteweyî.Bila her kurdek destekeftineke her Kurdekî wek destkeftina xwe bibîne û van destkeftinan biparêze. Bila Kurd şerê navxweyî nebînin. Bila hemahengî û yekgirtina Kurdên cîhanê geş û xurt bibe.

Partîya Azadîya Kurdistanê li Bakurê Kurdistanê hêvîya hemû Kurd û Kurdistaniyan ê.

Bila sala nû  sala, aşitî, azadî, serfirazî  û geşbûna û yekgirtina  hemû Kurd û Kurdistaniyên cîhanê be.

Bila sala nû li hemû cîhanê  sala  aşitiyê, edaletê, azadîyê  , demokrasîyê  û mafê mirovan be.

Mustafa Özçelik

Serokê Giştî yê Partîya Azadîya Kurdistanê (PAK) 

2015 Yılı, barış, özgürlük ve Kürt ve Kürdistanlıların  birlik  yılı olsun.

Bütün acıları ve sevinçleriyle yeni bir yılı daha gerilerde bıraktık.

Önümüzde, büyük değişimlere gebe, yeni bir yıl var.

2015’in tüm Kürdistan’da ve dünyada bizlere özgürlük  ve başarı getireceğine olan inanç ve umudumuz her zamankinden daha güçlüdür.

Şengal’in kurtuluşu Güney Kürdistan’da bağımsızlık ve özgürlüğün başlangıcı olacaktır.

Güneybatı Kürdistan’da(Rojava)  Kobani direnişi ve Dihok Mutabakatı, ortak bir yönetimle halkımızın özgürlüğe daha güçlü bir şekilde yol alacağının umutlarını güçlendirmektedir.Birlik özgürlüğü getirecektir.

İran rejimi’nin insanlık değerlerini ayaklar altına alan tüm uygulama ve siyasetlerine rağmen, Doğu Kürdistan’da halkımızın özgürlük mücadelesi devam etmektedir. Yeni yıl, birlik halinde, tüm Doğu Kürdistan’da özgürlük bayrağının daha güçlü dalgalanacağı bir yıl olacaktır.

Türkiye devleti’nin 90 yıldır izlemiş ve uygulamış olduğu ‘’tek devlet, tek millet, tek vatan, tek bayrak’’ siyaseti miyadını doldurmuş, iflas etmiştir. Dünya, bölge ve ülkemizdeki gelişim düzeyi, artık Kürt ve Kürdistan gerçekliğinin kabulu temelinde bir çözümü dayatmaktadır. Sorunu, ötelemeye, sürüncemeye bırakmaya ya da yamalarla ömür uzatmaya yönelik girişimler, artık yaşam bulamayacaktır.Kuzey Kürdistan’da  siyesetin  şiddet dışı yol ve araçlarla  yürütüleceği bir zeminde, Kürt ve Kürdistan’ın özgürlük bayrağı ,2015’te daha doğru bir siyasal perspektifle,  daha güçlü bir şekilde dalgalandırılacaktır.

2015 yılı, dünyada tüm Kürtlerin birbirlerini desteklediği, her kazanımı kendi kazanımı olarak gördüğü ve koruduğu bir ulusal diyalog ve ulusal stratejinin geliştirileceği bir yıl olsun diyoruz.

Partîya Azadîya Kurdistanê(PAK-Kürdistan Özgürlük Partisi) Kuzey Kürdistan’da tüm  Kürt ve Kürdistanlıların umududur.

Yeni yıl  dünyadakî  tüm Kürt ve Kürdistanlılar için barış, özgürlük, birlik,başarı ve gelişmenin yılı olsun.

Yeni yıl tüm dünyada barış, adalet, demokrasi, özgürlük ve insan hakaları yılı olsun

Mustafa Özçelik

Partîya Azadîya Kurdistanê(PAK-Kürdistan Özgürlük Partisi) Genel  Başkanı

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *