TÜRKSAT’’ın Yayın Yasağı, Farklı Seslere Tahammülsüzlüğün Göstergesidir

TÜRKSAT, OHAL’e dayanarak  almış olduğu karar kapsamında birçok TV kanalının yayın anlaşmasını iptal etti. “Teröre karşı mücadele” kisvesi altında yürürlüğe konulan bu karar, açık ki, farklı olana tahammülsüzlüğün göstergesidir.

Jiyan TV, Zarok TV, TV 10, Hayatın Sesi, Denge TV, Azadi ve Van TV, sesi kesilen on civarında TV kanalından sadece birkaçı. Bu karar farklı olanın, basın özgürlüğü ve demokratik hakların kısıtlanmasından başka bir anlama taşımamaktadır.

Herhangi bir dayanağı olmayan, Basın yayın , düşünce ve ifade özgürlüğüne indirilen bir darbe niteliği taşıyan TÜRKSAT’ın bu gayri meşru kararı,  derhal geri alınmalıdır.

90 Yılı aşkın Türk Devleti  tarihinde defalarca uygulanan darbelerin, sıkıyönetimlerin ve OHAL’lerin hiçbir soruna çözüm getirmediği ve getirmeyeceği açıktır. Şiddet, çözümsüzlük ve özgürlüklerin kısıtlanması siyasetinde diretmek yerine, Türk Devleti’ni  Kürt ve Kürdistan sorununda siyasal çözüme, diyaloga ve demokrasinin, özgürlük alanlarının genişletilmesine davet ediyoruz. 28.09.2016

PAK  Basın ve İletişim Bürosu

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *