TERÖRİZM, BARBARİZM VE VANDALİZM…

İBRAHİM GÜÇLÜ

(ibrahimguclu21@gmail.com)

 

DEVRİMCİ VE İDEALİST TERÖRİSTLER KİTLE KATLİAMI YAPMAZLAR. SİVİLLERİ ÖLDÜRMEZLER. ÇOCUKLARI HİÇ BİR ZAMAN ÖLDÜRMEYİ AKILLARINDAN GEÇİRMEZLER.

BARBARLAR VE VANDALİSTLER, İNSANLIK VE AKIL DIŞI HER KÖTÜLÜĞÜİ YAPABİLİRLER.

                                                   ( I )                                                     

TÜRKİYE VE KÜRDİSTAN’DA HER GÜN YENİ, İNSANI DEHŞETE DÜŞÜREN VE AKIL ALMAZ GELİŞMELER, OLUYOR.

BİZ SİYASETÇİLER VE YAZARLAR DA BU GEKLİŞMELERİ YORUMLAMAYA VE TANIMLAMAYA ÇALIŞIYORUZ. BU GELİŞMELERE KARŞI TUTUM BELİRLİYORUZ.

BEN DE BU İŞİ SIK-SIK VE AKTİF YAPANLARDAN BİRİYİM. BUNA RAĞMEN BÜTÜN GELİŞMELERİ YORUMLADIĞIMI VE TANIMLADIĞIMI, SÖYLEYEMEM.

GERÇEKTEN BÜTÜN OLAYLARI YORUMLAMAYA VE TANIMLAMAYA, NE ZAMAN VE NE DE ENERJİ YETİYOR.

BİRÇOK DOSTUM VE ARKADAŞIM, PKK’NIN DİYARBAKIR’IN ÇINAR İLÇESİNDE VE İSTANBUL’DA KAHVE SALDIRLARINDA GERÇEKLEŞTİRDİĞİ EYLEM HAKKINDA GÖRÜŞLERİMİ SORUYOR.

HAKLI OLARAK DİYORLAR Kİ, “BU EYLEM TERÖRİST BİR EYLEM MİDİR, DEĞİL MİDİR? PKK, TERÖRİST BİR ÖRGÜT MÜDÜR, DEĞİL MİDİR? ÇINAR’DAKİ VE İSTANBUL’DAKİ SALDIRIYI NASIL TANIMLIYORSUN VE SALDIRILARA TEPKİN NE?”

PKK’NIN ÇINAR’DA VE İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİRDİĞİ EYLEM TÜRÜ, İLK GERÇEKLEŞTİRDİĞİ EYLEM TÜRÜ DEĞİLDİR.

PKK, TARİHİ BOYUNCA, BİR DEVLET PROJESİ OLARAK SAHNEYE ÇIKTIĞI GÜNDEN İTİBAREN, SAYISIZ BU TÜR EYLEMLER GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR: TOPLU HALDE KÖYLÜLERİ ÖLDÜRMÜŞ VE KATLETMİŞTİR. ÇOCUKLARI ÖLDÜRMÜŞTÜR. KORUYUCU EŞLERİNİ VE MUHALİFLERİNİN EŞLERİNİ ÖLDÜRMİÜŞTÜR. KORUYUCULARIN VE MUHALİFLERİNİN NESLİNİ YOK ETMEK İÇİN ÖLDÜRMEYE DEVAM EDECEĞİNİ AÇIK-AÇIK SÖYLEMİŞTİR.

KENDİ İÇİNDE BİLE KİTLESEL ÖLÜMLER GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR. BU İÇ İNFAZLARIN SAYISI, 15 BİN İLE 20 BİN ARASINDAKİ BİR SAYIYA İŞARET ETMEKTEDİR.GELİŞMEYİ VE OLAYI, KATLİAM VE SOYKIRUIM OLRAK TANIMLAMAK YANLIŞ OLMAZSA GEREK.

KENDİ DIŞINDAKİ KÜRT YURTSEVERLERİ VE TÜRK SOL MUHALİFLERİ KATLETMİŞTİR. ÜSTELİK KÜRDİSTAN’IN BÜTÜN PARÇALARINDA, BİNLERCE YURTSEVERİNİN VE KENDİ ÜYELERİNİN ÖLÜMÜNE YOL AÇMIŞTIR.

KÜRDİSTAN’IN GÜNEYİNDE SÖMÜRGECİ TÜRK, ARAP, FARS DEVLETLERİNİN PLANLARININ HAYATA GEÇMESİ İÇİN, 3500 PÊŞMERGE VE KENDİLERİNİN DE O KADAR SAYIDA ARKADAŞLARINI ÖLDÜRTMÜŞTÜR.

                                               ( II )

PKK’NIN YAPTIĞI BU EYLEMLER,  TERÖRİZMLE AÇIKLANIR BİR VAKIA DEĞİLDİR.

DEVRİMCİ VE İDEALİST TERÖRİSTLER, KİTLE KATLİAMI YAPMAZLAR. SİVİLLERİ ÖLDÜRMEZLER. ÇOCUKLARI HİÇ BİR ZAMAN ÖLDÜRMEYİ AKILLARINDAN GEÇİRMEZLER.

BU KONUDA LATİN AMERİKA GERİLLA USTALARININ SÖYLEDİKLERİ MUTLAKA OKUNMALI. LATİN AMERKİKA GERİLLA HAREKETLERİNİN TECRÜBELERİ İYİCE GÖZDEN GEÇRİLMELİDİR.

DEVRİMCİ TERÖRİSTLER KARŞI OLDUKLARI İKTİDARIN YA DA DEVLETİN UYGULAYICILARINDAN BİRİNİ ORTADAN KALDIRMAK İSTEDİKLERİNDE, HEDEFLERİNİ TİTİZLİKLE SEÇMİŞLERDİR. ONLARI ORTADAN KALDIRIRKEN, SİVİLLERİ VE HELE Kİ ÇOCUKLARI ÖLDÜRMEMEK İÇİN ÇOK ÖZEL ÖZEN GÖSTERMİŞLERDİR.

AMA BU TİTİZLİĞE RAĞMEN, PLANLI BİR ŞEKİLDE HAYAT HAKKINA SON VERDİKLERİNDEN DOLAYI, HEP CÜRÜM SAHİBİ VE SUÇLU SAYILMIŞLARDIR.

BUNU GÖRMEK İÇİN DÜNYA TECRÜBELERİNE BAKMAK VE İNCELEMEK YETERLİDİR.

                                                      ( III )

PKK’NIN YAPTIKLARI EYLEM TÜRÜ VE DOĞURDUĞU SONUÇLAR, BARBARCA VE VANDALİSTÇE BİR HAREKETTİR.

BÖYLE BİR HAREKET TARZININ KÜRTLÜKLE, KÜRDİSTAN VE KÜRT MİLLET DAVASI İLE DE ALAKASI OLAMAZ.

KÜRDİSTAN VE KÜRT MİLLET DAVASI: TARİHSEL VE TOPLUMSAL OLARAK OLDUKÇA MASUM, MEŞRU, HAKLI, İNSANİ, MİLLİ, HAK VE HUKUK, EŞİTLİK DAVASIDIR.

KÜRT MİLLETİNİN KENDİ KENDİSİNİ YÖNETMESİ, KENDİ FEDERAL, BAĞIMSIZ VE KONFEDERAL DEVLET KURMA İRADESİDİR.

PKK BU TÜR EYLEMLERİYLE, KÜRDİSTAN VE KÜRT MİLLET DAVASINA ZARAR VERMEKLE KALMIYOR. KÜRDİSTAN VE KÜRT MİLLET DAVASINI, KİRLETİYOR, ZEHİRLİYOR. BU DAVA KARŞITLARINA MEŞRUİYET SAĞLIYOR. KÜRDİSTAN VE KÜRT MİLLET DAVASININ İTİBARINI AZALTIYOR. DÜŞMANLARINI ARTIRIYOR.

PKK, İNSANLIK SUÇUNU İŞLİYOR.

PKK, KÜRDİSTAN VE KÜRT MİLLET DAVASI GİBİ BÜYÜK BİR DAVAYI DEJENERE ETMEK, HEDEFİNDEN ŞAŞIRTMAK, TASFİYE ETMEK İÇİN HEP ÇALIŞTI.

BU EYLEMLERİ DE BU ÇABASININ BİR PARÇASIDIR.

BU NEDENLE, PKK’NIN, GEÇMİŞTE VE GÜNÜMÜZDE HENDEK SAVAŞI DENİLEN VEKÂLET SAVAŞINDAKİ EYLEMİNE VE STRATEJİSİNE KARŞI ÇIKTIĞIM, ELEŞTİRDİĞİM, LANETLEDİĞİM GİBİ, ÇINARDAKİ VE İSTANBUL’DAKİ İNSANLIK DIŞI, BARBAR VE VANDALİST EYLEMİNE DE KARŞIYIM, LANETLİYORUM.

PKK, ÇINAR’DAKİ SALDIRIYI, GECE, İNSANLAR UYKUDAYKEN YAPMIŞ OLMASINI DA KALLEŞÇE BİR HAREKET OLARAK TANIMLIYORUM.

İSTANBUL’DA KAHVEDE SİVİLLERİ TOPLU BİR ŞEKİLDE KURŞUNA HEDEF HALİNE GETİRMESİNİ DE CANİCE BULUYORUM.

BU NEDENLE PKK’NIN YAPTIKLARI TERÖRİZMLE AÇIKLANIR BİR DURUM DEĞİLDİR. BARBARİZM VE VANDALİZMDİR.

 

Diyarbekir, 4/7 Şubat 2016

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *