Serokê Giştî yê PAKê Mustafa Özçelik: Rizgarbûna Şingalê li hemû Kurdistanîyên cîhanê pîroz be.

Serokê Giştî yê PAKê Mustafa Özçelik:

Rizgarbûna Şingalê li hemû Kurdistanîyên cîhanê pîroz be.

Şingal di bin serfermandarîyâ Serokê Herêma Kurdistanê rêzdar Mesûd  Barzanî, bi êrîşa 20 hezar pêşmerge û şervanên qehreman yên Kurdistanî, ji destê DAIŞa hov  hate rizgar kirin. Rizgarbûna Şingalê mizgînîyeke ji bo xuşk û birayên me yên Êzidî û hemû Kurdistanîyan. Dijminên azadîya Kurdistanê bi destê DAIŞ a hov  êrîşî  Şingalê kiribûn û birîneke mezin di dilê hemû Kurdistanîyan de vekiribûn. Em hêvî dikin ku rizgarkirina Şingalê dê bibe kewandineke vê birînê û dê bibe gaveke nû ya ber bi serxwebûna başûrê Kurdistanê. Îro jî, sibê di Kurdistaneke serbixwe de jî,  kewandina hemû birînên xuşk û birayên me yên Êzidî , divê wazîfeyeke sereke ya hikûmeta Kurdistanê be.

Em rêzdar Mesûd  Barzanî û  hemû fermandar û pêşmergeyên Wezareta Pêşmerge ya Hikûmeta Başûrê Kurdistanê bi hestên welatperwerî pîroz dikin. Herweha ji bo piştgirî û beşdarîya rizgarkirina Şingalê ya pêşmerge û şervanên her çar perçeyên Kurdistanê ji dil û can wan pîroz dikin. Em jibo alîkarî û beşdarîya wan ya rizgarkirina Şingalê , spasîya hevpeymanîya navneteweyî jî dikin. 13.11.2015

Bijî Rizgarîya Şingalê

Bijî Serxwebûna Başûrê Kurdistanê

Mustafa Özçelik

Serokê Giştî yê PAKê (Partîya Azadîya Kurdistanê)

————————————-

Şengal’in Kurtuluşu  Tüm Kürdistanlılara Kutlu Olsun

Bir yılı aşkın bir süredir İŞID’in işgali altında olan Şengal, Kürdistan Bölge Başkanı sayın Mesud Barzani’nin  Başkomutanlığı’nda, Kürdistanlı 20 bin kahraman  pêşmergeve savaşçının planlı ve kararlımüdahalesiyle  IŞİD’ten temizlendi.  Şengal’in kurtuluşu, başta Êzîdi kardeşlerimiz olmak üzere tüm Kürdistalılar için büyük bir müjdeyi ifade ediyor. Ayrıca, bu operasyonun başarısında rolü olan Doğu ve Güneybatı Kürdistanlı savaşçıları da tebrik ediyorum.

Bilindiği gibi 2014 yılının Ağustos ayında IŞİD katiller sürüsü, Kürdistan özgürlük mücadelesinin düşmanlarının planları doğrultusunda Şengal’e saldırmış, binlerce kardeşimizi en vahşi yöntemlerle katletmek suretiyle,  hepimizin yüreğinde derin yaralar açmıştı. Umuyor ve inanıyorum ki, Şengal’in kurtuluşu bir nebze de olsa bu yaraları saracaktır. Şengal’in kurtuluşunun, Güney Kürdistan’ın bağımsızlığının da başlangıcı olmasını temenni ediyorum.  Êzidi kardeşlerimizin tüm yaralarını sarmak başta Kürdistan Hükümeti olmak üzere hepimizin en temel görevlerinden biri olmalıdır.

Bu zaferde katkısı olan, başta Sayın Mesud  Barzaniolmak üzere Kürdistan Hükümeti Pêşmerge Bakanlığının tüm komutan ve peşmergelerini ve  Şengal’in kurtuluşuna destek veren, katılan Kürdistan’ın dört parçasından gelerek operasyona katılan tüm pêşmerge ve savaşçıları  derin yurtsever duygularla canı gönülden kutluyorum.  Şengal’in kurtuluşuna hava saldırıları ile destek sunan uluslararası ittifak güçlerine de teşekkür ediyoruz. 13.11.2015

Yaşasın Şengal’in Kurtuluşu

Yaşasın Güney Kürdistan’ın Bağımsızlığı

Mustafa Özçelik

PAK(Partîya  Azadîya Kurdistanê-Kürdistan Özgürlük Partisi) Genel  Başkanı

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *