SAYIN DR. İSMAİL BEŞIKÇİ YALNIZ DEĞİLDİR

DR. İSMAİL BEŞIKÇİ

PAK Genel Başkanı Mustafa Özçelik:

SAYIN DR. İSMAİL BEŞIKÇİ YALNIZ DEĞİLDİR

Son günlerde sosyal medya üzerinden Sayın Dr. İsmail BEŞİKÇI’ye yönelik kimi saldırılar meydana gelmektedir.

Her şeyden önce bu saldırıları kınadığımızı belirtmek istiyorum. Bilinmelidir ki, Sayın BEŞİKÇİ’ye saldırı, O’nun ısrarla savunduğu Kürdistani değerlere saldırıdır.

Tüm PAK yönetici ve üyeleri olarak, Kürdistani duygu ve düşüncelerimizle Dr. İsmail Beşikçi hocamızın yanındayız.

Dr. İsmail Beşikçi, Kürdistan gerçekliğini bilimsel verilerle ortaya koyan, Kürt milletinin kendi geleceğini belirleme hakkını tereddütsüz bir şekilde savunan ve bu uğurda ömrünün 17 yılını cezaevinde geçiren değerli bir Türk bilim adamıdır.

Sn. BEŞİKÇİ, Türkiye ve Kürdistan’da evrensel ölçekte ender bilim adamlarından biridir. Sayın Beşikçi’nin kimi görüş ve önerilerine yönelik eleştiri getirmek elbette ki kimi siyasetçi ve aydınların hakkıdır. Ama O‘na, emeklerine, fedakarlıklarına, fikir ve savunduğu değerlere hakaret, özünde, vicdani, insani değerlere ve Kürdistan davasının savunucularına, destekçilerine hakarettir.

Değerli bilim adamı Dr. İsmail Beşikçi’ye yönelik her türlü saldırı karşısında O’nun yanında olmak, ona saygılı olmak, milli, Kürdistani ve her şeyden önce insanî bir görevdir.

Tüm Kürt, Kürdistani partileri, siyasetçi, aydın ve akil adamları, tüm Kürdistanlı yurtseverleri sayın Dr. İsmail Beşikçi’nın yanında olmaya çağırıyoruz.

26.12.2020

Mustafa Özçelik

PAK Genel Başkanı

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *