PKK, HALKI NEDEN DEVLETE HEDEF HALİNE GETİRİYOR?

İbrahim GÜÇLÜ
(ibrahimguclu21@gmail.com)

HER ŞEYDEN BAĞIMSIZ OLARAK İFADE EDİYORUM Kİ: BİR HAREKETİN GERİLLASI HALKI DEVLETE VE DÜŞMANA HEDEF GÖSTERMEZ. PKK, HER ZAMAN KÜRTLERİ VE KÜRT YERLEŞİM MERKEZLERİNİ DEVLETE VE DÜŞMANA HEDEF GÖSTERDİ.

DÜNYADA GERİLLA SAVAŞI VEREN HAREKETLERİN USTALARI, GERİLLA HAREKETLERİNDE, HALKIN DEVLETE VE DÜŞMANA HEDEF GÖSTERİLMEYECEĞİNİ VE BUNDAN KESİNLİKLE KAÇINILMASINI HEP ANLATMIŞLARDIR.

AYNI ZAMANDA, BİR GERİLLA HAREKETİNDE, BİR SİVİLİN ZARAR GÖRMESİ SÖZ KONUSU OLACAKSA, O HAREKETİN KESİNLİKLE YAPILMAYACAĞI, YAPILMAMASI GEREKTİĞİNİ BİR KANUN OLARAK BENİMSEMİŞLERDİR.

BİZİM YURTSEVERLİK ANLAYIŞIMIZDA VE PEŞMERGELİK YAKLAŞIMIMIZDA DA BU KANUN GEÇERLİ OLDU VE ŞİMDİ DE GEÇERLİDİR.

YURTSEVERLİĞİN İLK VE VAZGEÇİLMEZ İLKESİ, KÜRTLERE HİÇ BİR ŞEKİLDE, HEM DE KÜÇÜK BİR ŞEKİLDE BİLE ZARAR VERMEMEKTİR.

PKK, KÜRT MİLLETİNİN ÇIKARLARINI SAVUNMADIĞI, KÜRTLERİN ULUSAL ÇIKARLARI ÇERÇEVESİNDE KURULMADIĞI; SÖMÜRGECİ DEVLETLERİN AMAÇLARINA; PARTİ-LİDER-İDEOLOJİ DİKTATÖRLÜĞÜNE HİZMET ETTİĞİ İÇİN, HİÇ BİR ZAMAN BÖYLE DÜŞÜNMEDİ VE BU KANUNA BAĞLI KALMADI.

PKK, KURULUŞUNDAN SONRA, HALKI HEP DEVLETE VE DÜŞMANA HEDEF GÖSTEREN EYLEMLER YAPTI VE GELİŞTİRDİ.

PKK ELEMANLARI, GİTTİKLERİ TÜM KÜRT YERLEŞİM MEKANLARINI VE İLİŞKİ KURDUĞU AİLELERİ KENDİ YAYINLARINDA DA DEŞİFRE ETTİLER.

PKK, SON GÜNLERDE KÜRDİSTAN’DA VE METROPOLDA GELİŞTİRDİĞİ BU SAKAT VE HALKA KARŞIT, HALKI DEVLETE VE DÜŞMANA HEDEF GÖSTEREN EYLEMLERİYLE ZİRVEYE ULAŞMIŞ DURUMDA.

PKK, HALKIN KENDİSİNE OY VERDİĞİ, BELEDİYELERİNE HAKİM OLDUĞU İLÇELERDE VE İLLERDE EYLEMLER YAPIYOR. TAHRİBAT YAPIYOR. HALKIN EVLERİNİ, ARABALARINI, ÜLKENİN İNŞASINDA GÖREV YAPAN ARAÇLARINI YAKIYOR. SİVİL İNSANLARI KAÇIRIYOR VE ÖLDÜRÜYOR.

TÜRK KEMALİST VE DİĞER BÖLGE SÖMÜRGECİ DEVLETLERİNİN AMACI, KÜRDİSTAN’I İNSANSIZLAŞTIRMAK OLMUŞTUR. SÖMÜRGECİ DEVLETLER, BUNU DA KATLİAMLARLA VE PROVOKASYONLARLA GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR.

PKK DE SÖMÜRGECİ DEVLETLERİN BU AMAÇLARINA HEP HİZMET ETMİŞTİR. BU NEDENLE, KÜRDİSTAN’IN İNSANSIZLAŞTIRILMASI İÇİN OLAĞANÜSTÜ ÇABA GÖSTERMİŞTİR.
SON GÜNLERDEKİ EYLEMLERİYLE SÖMÜRGECİ DEVLETLERİN KÜRDİSTAN’I İNSANSIZLAŞTIRMA STRATEJİSİNE HİZMET YAPIYOR.

SORMAK LAZIM: DÜNYANIN NERESİNDE, KENDİ EVİNİ, KENDİ ŞEHİRLERİNİ, KENDİ MALLARINI YAKAN; KENDİ İNSANINI ÖLDÜREN GERİLLA YA DA DEVRİMCİ VAR OLMUŞTUR.

KÜRDİSTAN’IN DOĞUSUNDA (İRAN’DA), KÜRDİSTAN EMEKÇİLER ÖRGÜTÜ (KOMELA), 1980 YILINDA SENANDAJ (KÜRDİSTAN) ŞEHRİYLE İLGİLİ BÖYLE BİR YANLIŞ YAPTI. SENANDAJ ŞEHRİNE GİRDİ VE KÜRT HALKI DEVLETE HEDEF HALİNE GELDİ. DEVLETİN SALDIRISI SONUCU YÜZLERCE KÜRT İNSANI KATLEDİLDİ.

AMA BU EYLEM, ONLARA PAHALIYA MAL OLDU VE ONLARIN SON EYLEMİ OLDU.
KOMELA, BU STRATEJİK YANLIŞI İÇİN ÖZELEŞTİRİ YAPTI. BİR DAHA BÖYLE BİR YANLIŞ YAPMADI.

OYSA PKK, SORUMSUZCA VE KÜRTLERİN ÇIKARLARINI GÖZETMEDEN, HALKI DEVLETE VE DÜŞMANA HEDEF GÖSTEREN, PROVOKASYON OLDUKLARI TARTIŞMASIZ OLAN, KÜRTLERİN TOPLU KATLİAMININ ŞARTLARINI HAZIRLAYAN EYLEMLERDEN VAZGEÇMİYOR.

OYSA KÜRTLERİN GÖREVİ, VATANLARINI BAĞIMSIZLAŞTIRİRKEN VE HALKINI ÖZGÜRLEŞTRİRİKEN, VATANLARININ DEĞERLERİNİ VE HLKINI DA KORUYARAK BU GÖREVİNİ YAPMAK, ONLARA ZARAR VERMEMEKTİR.

BU NEDENLE, PKK’NIN YAPTIKLARININ YURTSEVERLİKLE BİR ALAKASI YOKTUR.

BUNUN İÇİN DİYORUM Kİ: ALLAH KÜRTLERİ PKK’DAN KORUSUN. PKK’LILARA DA AKIL VE İZAN VERSİN.

Amed, 26 Ağustos 2015

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *