KÜRDİSTA24, MİLLİ, DEMOKRAT, ÖZGÜRLÜKÇÜ FARKINI ORTAYA KOYDU. GÜÇLENDİ VE BENİ DE FAZLASIYLA SEVİNDİRDİ. 

İbrahİm GÜÇLÜ

Kürdistan Kamuoyunun bildiği ve Dün de açıkladığım gibi, uzun zamandır Kürdistan24’te Kürtçe ve Türkçe yazılar yazıyorum.

Geçen hafta yayınlanması gereken yazım bazı kavramsal ifadelerimden dolayı yayınlanmamıştı. Bu da Kürdistan24 Gazetesinin yöneticileri ile aramda bir soruna yol açmıştı. Ben de Kürdistan24 Gazetesinin yöneticilerinin tutumunu eleştirerek ve bundan böyle Kürdistan24 Gazetesinde yazmayacağımı kamuoyunun denetimine sunmuştum.

Kendi açıklamamda, Kürdistan24 Gazetesinde yazı yazmazsam da, benim Kürdistan24’le ilişkilerimin hiçbir zaman olumsuz olmayacağını, kendimi Kürdistan24’in bir çalışanı kabul ettiğimi ve öyle davranacağım da yazdım.

Bilindiği gibi aynı zamanda Kürdistan24 Televizyonunun programlarına sık-sık katılanlardan biriyim. Kürdistan24’te yazmamamın Kürdistan24 Televizyonuna yapacağım katkıya engel olmayacağı da ortadaydı.

Benim açıklamamdan sonra, Kürdistan24 Gazetesi Yöneticilerini eleştiren, ama aynı zamanda sahip çıkan ve destekleyen, Kürdistan24’te beklenilmeyen tutumdan dolayı hayal kırıklığına uğradığını ifade eden yazılar, yorumlar, uyarılar yapıldı.

Bence bu görüşlerin hepsi, Kürdistan24’in milli, demokrat, özgürlükçü karakterinin gelişmesine katkı sağlamak içindi. Kürdistan24’te beklenilenin yerine getirilmesi içindi.

Kürdistan24 Gazetesi yöneticileri bu gelişmelerden sonra, büyük bir olgun gösterdiler. Benim gazetede mutlaka yazmaya devam etmemi istediler. Karşılıklı görüşmelerden sonra, geçen hafta yayınlanmayan yazımın bu hafta aynen yayınlanması, Kürdistan24 Gazetesinde yazı yazmaya devam etmem konusunda uzlaşma sağladık.

Bilindiği gibi benim Kürdistan24 Gazetesi ve televizyonuyla ilişkim, gönül bağım, destekleme duygum, Kürdistan federe Devletinin korunması ve yaşaması kapsamındadır. Biz Kürt yurtseverleri, Kürdistan Federe Devletinin yaşatılması ve gelişmesi için büyük riskler almaya devam edeceğiz.

Bundan dolayı Kürdistan Federe Devleti, onun bağımsızlığa doğru olan yürüyüşüne destek söz konusu olunca, diğer şeylerin hepsi benim için teferruattır.

Kürdistan24’e yönelik benim bağlamımda yapılan eleştiriler, yakınmalar, uyarılar; Kürdistan24 Gazetesi yöneticilerinin olgun, sorun çözümleyici, demokrat, özgürlükçü yaklaşımıyla Kürdistan’24’in farkı ortaya çıktı. Onun milli, demokratik, özgürlükçü karakterini güçlendirdi.

Beni de fazlasıyla sevindirdi. Daha iyi işler yapmak üzere yola devam diyorum.

Bu farklılığı yaratan tüm Kürt yurtseverlerine, yazarlarına, Kürdistan24 Gazetesinin yöneticilerine teşekkür ediyorum. Çok şey becerme yeteneğinizin olduğuna inancım tamdır.

Saygılarımla.

Diyarbekîr, 17 Mayıs 2020

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *