AZADÎ HEREKETÎ 2. İSTİŞARE TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ:

• AZADÎ hereketî 24.12.17 tarihinde Diyarbakır AZADÎ merkezde 2.istişare toplantısını seydalar. akademisyenler. Siyasiler. Bilge insanlar ve kanaat önderleriyle gerçekleştirdi. gerek içinde bulunduğumuz süreç ve genel konularla görüş ve istişarelerde bulundu.
AZADÎ yönetimince daha evvel Kürd ve Kürdistan sorunu ile ilgili hazırlamış olduğu sorulara gelen misafirlerden öneriler ve çözümler noktasında görüş aldı.
Toplantı sonucu AZADÎ yönetimince yapılan değerlendirmeler sonucu. aşağıdaki konularda karar kılındı.
1.AZADÎ’ nin Kürd Halkı’nında dünyadaki diğer halklar gibi kendi iradeleri ile gerek, fıtri yaratılışın ve gerekse, gelenek ve göreneklerin getirdiği usul ve kaideler doğrultusunda kendi kaderlerini tayin etme hakkının olduğunu savunuyor.
2.Bizler AZADÎ li müslüman Kürd bir topluluk olarak ideolojisiz bir şekilde herkes kendi inançları üzerine kimsenin inancına ve ideolojisine bakmadan , kader birliği noktasında tüm Kürd halkının haklı davalarının savunucusu olmaya devam edeceğiz.
3. bizler bu haklı hak mücadelesini sıfır şiddet prensibiyle her türlü siyasi oluşum ve partilerle beraber diyalog içerisine girmeye sakınca görmemekle beraber diyalogdan yanayız.
4. Bunun için tüm Kürd’lere çağrımız şudur:
özetle “Go win nebin yek,winê herin yek bi yek.”doğru sözden de anlaşılacağı gibi,
tarihten ve olaylardan ders alınarak, Dünya konjonktürünü göz önünde bulundurarak günün şartlarına uygun olarak, tüm Kürd’lerin parti, hizip, cemaat farklılıklarını bir yana bırakarak bir üst kimlik olan Kürd ulusal ittifakının oluşturulması ve bu ittifak çerçevesinde hareket edilmesi gerektiğini bir kez daha belirtir, ittifak etmedikleri müddetçe parça parça sömürülmeye devam edileceği kanaatindeyiz.
AZADÎ HEREKETİ YÖNETİMİ:

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *