PWK heyeti, KDP Polit Bürosu heyeti ile ortak bir toplantı gerçekleştirdi Kaynak: PWK heyeti, KDP Polit Bürosu heyeti ile ortak bir toplantı gerçekleştirdi

Kürdistan Yurtseverler Partisi (PWK) heyeti 15.11.2023 günü Pirmam’da KDP Polit Bürosu Yürütme Komitesi heyeti ile biraraya geldi.

Kürdistan Yurtseverler Partisi (Partîya Welatparêzên Kurdistanê) (PWK) heyeti Genel Başkan sayın Mustafa Özçelik, Genel Başkan yardımcıları sayın Mehmet Can Azbay ve sayın Vahit Aba, Parti Merkez Yürütme Kurulu üyesi ve Avrupa Komitesi Sorumlusu sayın Baran Boskan, PWK Parti Meclisi üyesi ve Güney Kürdistan Sorumlusu sayın Orhan Kaya, PWK Parti Meclisi üyesi ve Avrupa Komitesi üyesi sayın Seval Mert`ten oluşuyordu.

PWK heyeti, KDP Polit Büro Yürütme Komitesi üyelerinden sayın Fazil Mirani, sayın Azad Berwari, sayın Sidad Barzani, sayın Hoşyar Zebari, sayın Mehmud Mihemed ve Genel İlişkiler Sorumlusu sayın Cafer Eminki’den oluşan bir heyet tarafından karşılandı.

Görüşmelere KDP Polit Bürosu adına Fazıl Mirani’nin PWK heyetini selamlamasıyla başlandı. Sayın Fazıl Mirani konuşmasında Güney Kürdistan ve Irak’taki durum, dört parçadan Kütler arasında ilişkilerin önemine dair KDP’nin görüş ve düşüncelerini anlatarak, Kürdistan’ın her dört parçasında Kürt sorununun çözümünde barışçıl yolların önemine vurgu yaptı.

Kürdistan Yurtseverler Partisi (PWK) Genel Başkanı sayın Mustafa Özçelik de KDP Polit Büro heyetinin dostane karşılamalarına teşekür ederek partisinin heyetinde yer alanları tanıtmakla konuşmasına başladı.

Sayın Mustafa Ozçelik konuşmasında PWK Kuruluş Kongresi ve genel olarak partisinin görüşleri ile siyaseti hakkında, Kürt ve Kürdistan sorununun çözümüne dair parti programında ifade edilen görüşler ile yaşanılan süreçte Kürt milletinin acil talepleri ve Kuzey Kürdistan’da mevcut durum hakkında açıklayıcı bilgilendirmelerde bulundu. Bu bilgilendirmenin ardından PWK Genel Başkanı sayın Mustafa Özçelik PDK’yi dost ve kardeş bir parti olarak gördüklerini ve PDK ile PWK arasında kardeşçe ilişkilerin devamını dilediklerini ifade etti

PWK heyetinde yeralan Mehmet Can Azbay, Vahit Aba, Baran Boskan, Seval Mert ve Orhan Kaya da partilerinin değişik konulardaki görüş ve düşüncelerini dile getirerek çeşitli alanlardaki çalışmalarını anlattılar.

Her iki parti arasında ilişkilerin düzenli ve uyumlu bir şekilde devam etmesi de PWK heyetinin KDP Polit Bürosu ile yaptığı görüşmenin diğer önemli konularından birini teşkil ediyordu.

PWK heyetinin KDP Polit Bürosu ile görüşmesi sıcak bir ortamda ve verimli bir şekilde son buldu.

15.11.2023

Partîya Welatparêzên Kurdistanê (PWK) Basın Bürosu

Kaynak: PWK heyeti, KDP Polit Bürosu heyeti ile ortak bir toplantı gerçekleştirdi

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *