Em qetilkirina Tahir Elçi bi tundî rûreş dikin

Em qetilkirina Tahir Elçi bi tundî rûreş dikin

Qetilkirina Tahir Elçi , qetilkirina azadî û demokrasîyê ye. Bi çi awayî pêk hatibe bila bibe , lê ev êrîş di esasa xwe de êrîşek li dijî gelê Kurdistanê ye.

Şerê ku îro li welatême didome , bûye sebebê wêranî û têkdana welatê me û kuştina mirovan. Aşkareye ku ev şer zerarê dide doza azadîya Kurdistanê. Qetilkirina Tahir Elçi jî beşeke ji encamên vî şerî. Em careke din bangî dewletê û PKKê dikin ku bila şer raweste,rêya çareserîyek sîyasî û sivîl vebe.

Em qetilkirina Tahir Elçi bi tundî rûreş dikin. Sersaxîyê ji malbata Tahîr Elçî , Baroya Amedê û ji gelê Kurdistanê re dixwazin. Ji birîndaran re jî şîfayê dixwazin.

28.11.2015

Hereketa Azadî KADEP ÖSP PAK PAKURD PDK-BAKUR PSK
————————————————————————————————————————————–
Tahir Elçi’nin Katledilmesini Şiddetle Lanetliyoruz

Tahir Elçi’nin katledilmesi , özgürlüğün ve demokrasinin katledilmesidir. Nasıl gerçekleşmiş olursa olsun , bu saldırı esas olarak Kürdistan halkına yönelik yapılmıştır.

Bugün ülkemizde devam eden savaş , ülkemizin viran edilip karıştırılmasına , insanların ölümüne sebep olmuştur. Açıktır ki bu savaş Kürdistan’ın özgürlük davasına zarar vermektedir. Tahir Elçi’nin katledilmesi de bu savaşın sonuçlarının bir parçasıdır. Bizler bir kez daha devlet ve PKK’ye çağrıda bulunuyoruz ki savaş dursun, siyasi ve sivil bir çözümün yolları açılsın.

Tahir Elçi’nin katledilmesini şiddetle lanetliyoruz. Tahir Elçi’nin ailesine , Diyarbakır Barosu’na ve bütün Kürdistan halkına başsağlığı , yaralılara da acil şifa diliyoruz.

Azadi Hareketi KADEP ÖSP PAK PAKURD PDK-BAKUR PSK

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *