Ahmet Kahraman Kimdir?

Yazı belirttiğim tarihte bahsini ettiğim gazete de yayınlandı. Yazıdan alıntı, ya da linkini vermeyeceğim. Merak etmek isteyen arkadaşlar, gazeteye girerek, Ahmet Kahraman denen şahsın yazıları arasında bulabilirler. Şimdiye kadar bu amaçlı yazılan en basit ve en çirkev yazılardan biri.

Daha Önce PKK medyasında, Ferda Çetin, Selim Firat ve benzeri kiralık kalemler, Kuzey Kurdistan’da, Kurd halkı arasında, Güney Kurdistan’a  yönelik düşmanlık tohumlarını ekmek için, sürekli Güney Kurdistan’ı ve Barzanî ailesini hedef alan bu tür yazılar yayınlandı. Zaman zaman bu kiralık kalemlerle ilgili yazdık ve yazacağız. Fakat bu sefer konu Ahmet Kahman’dır!

Ahmet Kahraman Kimdir ve ne zaman „Kurdçü“(!) oldu, Kurd saflarında göründü? Daha önce, 50 yıl nerdeydi ve kime, nasıl hizmet ediyordu? Neden birden bire Avrupa’da, PKK medyasında konumlandı? Gibi soruların cevaplarını aramaya başladım. Çünkü Kuzey Kurdistan’da 1970’lerden bu yana Kurd ulusal hareketin içindeydim ve hiç bir yerde bu şahsa rastlamamiştim! (Türk basın-yayın alanı hariç) Bu merakımı, uzun bir çalışmayla ulaştığım bilgi ve belgelerle giderdim.

Ahmet Kahraman’ın sözünü ettiğim makalesinin yayınlanmasından sonra, bu çalışmamın bir kısmını Kurd basını ve okuyucusuyla paylaşma zamanının geldiğine kanaat getirdim ve yayınlıyorum.

Bu bilgilerle görülecek ki; PKK medyasında kurdlere bu düşmanlığı yapanlar, onları kiralayan ve koruyanların bir stratejik bütünlük içinde hareket ettiklerini ve hangi kaynaklardan beslendiklerini görecek ve anlıyacaklardır.

Ahmet Kahraman, daha önce nerdeydi ve  kime hizmet ediyordu?

Bir Kurd’ün, kendi parasıyla finanse edilen bir medyanın durumunu bilmeye hakkı var. Kendi parası hangi medya ve hangi amaçlar için kullanıldığını bilmesi kadar doğal bir hak yoktur.

Ahmet Kahraman, Türkiye’de, Kaş Çukurbağ Yarım Adası arazisi üzerinde kurulan „Beyhan Cenkçi kooperatif“in ortaklarından biridir. Ahmet Kahraman, Beyhan Cenkçi kooperatif“kurulduğu dönemde; Türk Gazeteciler Cemiyeti’nin sadık üyesi ve Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısıdır. Kooperatif, Türk basın dünyasının meşhur ismi Beyhan Cenkçi adına kurulur. Kuruyucularından biri de Ahmet Kahraman‘dır.

Kurulan „Beyhan Cenkçi kooperatif“i, Türkîye Gazeteciler Birliği tarafından kurulmuş.  Cemiyetin resmi açıklamasına göre:

„1970’li yıllarda, dönemin cemiyet başkanı Beyhan Cenkçi‘nin girişimleriyle Kaş’taki Çukurbağ Yarımadasından büyük bir arazi satın alır ve bu arazi daha sonra açılan davalarla yüzölçümü büyültülerek parsellenip cemiyet üyelerine satılır. Bu nedenle Çukurbağ Yarımadası, ‘Gazeteciler Cemiyeti Yarımadası’ olarak da anılır. Bu cemiyetin bahsedilen hisedarlarından biri de o dönemde ‚Anadolu Ajansı‘ Müdür Yardımcısı olan, Türk gazeteci Ahmet Kahraman’a aittir.“

Yine cemiyetin resmi beyanatına göre;  Beyhan Cenkçi kooperatifi:

„Kaş Çukurbağ Yarımadası’nda Cemiyetimizin 218.274 m2’si ‚Doğal Park‘, 32.380 m2’si ‚Turistik Tesis‘, 10.869 m2’si ‚Konut Alanı‘, 8.660 m2’si ‚Alışveriş Merkezi‘, 3.750 m2’si ‚Rekreasyon Alanı‘ ve 243 m2’si ‚Ticaret Merkezi‘ olmak üzere toplam 274.176 m2 tutarında tapulu arazisi bulunmaktadır.“

Türk gazeteci ve şimdi PKK medyası’nın köşe yazarı, kiralık kalemi Ahmet Kahraman; hem bu kooperatifin kuruyucularından ve hem de hisedarlarındandır. Bu hîselerini, 2 yıllık ceza ile apoculuğa terfi olup yurtdışında, PKK medyasında yer aldıktan sonra, sözü edilen kooperatifin üzerindeki kendisine ait vilasiyla birlikte oğluna dewretmiştir. Almanya’da „Türk Mağdur gazeteci“ adına Alman makamlarından iki yıllık burs talebinde bulunmuş.

„Ahmet Kahraman, Türkiye’de yaşadığı sürece, hiç kimse Ahmet Kahraman’ın Kurd olduğunu bilmiyordu.  „Özgür Gündem Genel Yayin yöneticiliğini“ alınca, Kurd olduğu ortaya çıktı ve soluğunu yurtdışında aldı..

PKK’nin Avrupa medyasına atandı..

Ahmet Kahraman sırasiyla Türkiye’de 50 yıl boyunca; Milliyet Gazetesi, Anadolu Ajansı ve Hürriyet Pılaymen Ankara sorumluluğu yapmiş. Bülent Ecevit, Türk  Başbakanı olduğu dönemde, Bülent Ecevit Başbakan Danışmanlığı de dahil, Türk devletine hizmet  alanlarında tamı tamına 50 yıla yakın Türk devletine iş görmüştür. Bu 50 yıl boyunca Türk gazetecisi olarak çalışmiş ve kurdlüğü aklına gelmemiş. Bunca yıl, Türk Devleti‘nin baştacı olarak görev yaptıktan sonra, her ne hikmetse, „Özgür Gündem“ Genel yayin yöneticiliği ile Kurd olduğu deşifre edilir ve soluğunu yurtdışında alır!

Şimdi de PKK medyasında Ferda Çetin, Selim Fırat, Ahmet Kahraman ve diğer PKK medyası ile ilişkili olan kiralık kalemlerle; 120 yıldır Kurdistan milli dawası ateşini bir meşale olarak zînde tutan ve 7 nesil bu dawayı birbirlerine dewreden, Kurd ve Kurdistan qadîm tarihinin önemli ve onurlu bir bölümünün mirasçıları olan Barzan Şeyhlerine ve Barzanî ailesine yönelik saldıriya geçmişlerdir. Kötü bir ağızdan yayılan koku, toplu olarak hepimizi zehirmeye yöneliktir.

Bu saldırı kişisel değildir:

Bu saldırılardan sorumlu olan Kiralık kalemler değil, bu kalemleri kendi medyasında kiralayan ve besleyen PKK kadrolarıdır. Ahmet Kahraman gibileri soruşturmadan, sırf Barzani ailesine saldırı için besleyen PKK‘dir. Kurd ulusu bu çirkef yüzlüleri bilmeli ve tavır almalıdır.

08.03.2021

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *