Serokê PAKê Seredana Parêzgarê Kerkûkê Kir /PAK Genel Başkanı Kerkük Valisi’ni Ziyaret Etti

Serokê PAKê(Partîya Azadîya Kurdistanê) Mustafa Özçelik li gel endamê Komîteya Bireveberîya Navendî ya PAKê Orhan Kaya û endamê Komîteya Başûrê Kurdistanê Temo Ayas , roja 05.04.2017an li Parêzgeha Kerkûkê seredana Parêzgarê Kerkûkê Rêzdar Dr. Necmedîn Kerîm kirin.

Parêzgarê Kerkûkê Dr. Necmedîn Kerîm pêşewazîya heyeta PAKê kir.

Mustafa Özçelik, ji bo vê pêşewazîyê spasîya Rêzdar Dr. Necmedîn Kerîm kir û got ‘’Em  cenabê we û Encumena Parêzgeha Kerkûkê , ji bo biryarên  bilind kirina Ala Kurdistanê û pêk anîna referandûmê li Kerkûkê, pîroz dikin. Ev herdu biryar jî biryarên dîrokî ne. Em wekî xuşk û birayên we yên bakurê Kurdistanê piştgirîya we dikin, li gel we ne’’.

Rêzdar Dr. Necmedîn Kerîm jî got: ‘’Ji bo vê seredanê spasîya we dikim. Silavên me yên birayane li endamên xwe û li xuşk û birayên me yên bakur bikin’’.

Heyeta PAKê û Rêzdar Dr. Necmedîn Kerîm di derbarê  rewşa bakur û başûrê Kurdistanê û Tirkîye û Iraqê de bîr û rayên xwe pêşkêş kirin.

Hevdu dîtina heyeta PAKê ya li gel Parêzgarê Kerkûkê Rêzdar Dr. Necmedîn Kerîm, di atmosfereke dostane û pêşewazîyeke germ bi dawî hat.

05.04.2017

Buroya Çapemenî û Ragehandinê ya PAKê

…………………………………………………………………………………

PAK Genel Başkanı Kerkük Valisi’ni Ziyaret Etti

PAK(Partîya Azadîya Kurdistanê-Kürdistan Özgürlük Partisi) Genel Başkanı Mustafa Özçelik, PAK MYK üyesi Orhan Kaya ve Güney Kürdistan Komitesi üyesi Temo Ayas ile birlikte, 05.04.2017 günü Kerkük Valisi Sayın Dr. Necmedin Kerim’i Kerkük Valiliği’nde ziyaret ettiler.

Kerkük Valisi Sayın Necmedin Kerim PAK heyetini karşıladı.

Mustafa Özçelik bu karşılama için sayın Dr. Necmedin Kerim’e teşekkür etti ve ‘’Kerkük İl Meclisi’nin Kürdistan Bayrağı’nın Kerkük’te resmi dairelerde de dalgalandırılması kararı ile Kerkük’te referanduma gidilmesi yönünde  almış olduğu karardan dolayı, sizi ve Kerkük İl Meclisi’ni kutluyoruz. Her iki karar da tarihi öneme sahip kararlardır. Bizler Küzey Kürdistan’lı kardeşleriniz olarak yanınızda olduğumuzu, sizleri desteklediğimizi bilmenizi istiyoruz’’ dedi.

Sayın Dr. Necmedin Kerim de PAK heyetine bu ziyaretten dolayı teşekkürlerini iletti ve ‘’Tüm PAK üyeleri ile Kuzey Kürdistanlı kardeşlerime selamlarımı iletiniz’’ dedi.

PAK heyeti ve Sayın Dr. Necmedin Kerim Kuzey ve Güney Kürdistan ile Türkiye ve Irak’taki gelişmeler hakkında görüş alış verişinde bulundular.

Kerkük Valisi Sayın  Dr. Necmedin Kerim’in PAK heyetini sıcak bir şekilde karşıladığı görüşme dostane bir atmosferde son buldu.

05.04.2017

PAK Basın ve İletişim Bürosu

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *