Kürdistani Partiler HDP Genel Merkezi’ni Ziyaret Etti.

Azadi Hareketi, ÖSP, PAK, PAKURD, PDK-BAKUR, PDK-T  adına bir heyet  10 Eylül 2015 günü  Ankara’da HDP Genel  Merkezi’ni  Ziyaret  Etti.

Kürdistani partiler heyeti  PAK Genel Başkanı Mustafa Özçelik, PDK BAKUR Genel Başkanı Sertaç Bucak, PAKURD  Dönem Sözcüsü İbrahim Halil  Baran, PDKT Genel Başkan Yardımcısı Cemşit Fırat, ÖSP MYK Üyesi Ali Gökkaya’dan oluşmaktaydı.

HDP Eşgenel  Başkanı Figen Yüksekdağ ve HDP yöneticileri  Kürdistani partiler heyetini  HDP Genel Merkezi’nde karşıladı.

PAK Genel Başkanı Mustafa Özçelik, heyet adına ziyaretin amacını dile getirdi. Mustafa Özçelik, HDP Genel Merkezi  ve 200’ü aşkın HDP il ve İlçe teşkilatlarına yapılan saldırıları kınamak  amacıyla HDP’yi ziyaret ettiklerini  dile getirdi. Mustafa Özçelik, bu saldırıların her şeyden önce, düşünce ve örgütlenme özgürlüğüne yönelik , kabul edilemeyecek saldırılar olduğunu belirtti.

HDP Eş genel Başkanı Figen Yüksekdağ da heyete teşekkürlerini sundu.  Figen Yüksekdağ, bu ziyareti önemli ve anlamlı bulduklarını dile getirdi.

Kürdistani partiler ve HDP heyetleri, Kürdistan, Türkiye ve bölgede gelişen süreç, yeniden alevlenen çatışmalar, Cizre’deki Devlet ablukası, sivil Kürtlere yönelik saldırılar ve Kürdistan sorununun çözümüne ilişkin görüşlerini karşılıklı olarak dile getirerek, diyalogların gerekliliğine dikkat çektiler.

AZADİ HAREKETİ, ÖSP, PAK, PAKURD, PDK-BAKUR, PDK-T

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *