HDP, NEDEN ÖZERKLİK İLANLARINA KARŞI ÇIKMALI?

İbrahim GÜÇLÜ

(ibrahimguclu21@gmail.com)

HDP VE YÖNETİCİLERİNİN, ÖNCELİKLE, KENDİ ONURLARINI, MEŞRUİYETLERİNİ, VARLIKLARINI KORUMASI İÇİN ÖZERKLİK İLANINA KARŞI ÇIKMALARI, DEMOKRATİK OLMAYAN BİR ŞEKİLDE, MİLİTARİST YOLLA VE SİLAHLI BİR GÜÇ TARAFINDAN KENDİLERİNE KARŞI ALTERNATİF OLARAK İLAN EDİLEN ÖZERKLİĞE, KARŞI ÇIKMALARI GEREKİR.

________________________________________

S. DEMİRTAŞ’IN AVRUPA DÖNÜŞÜNDE PKK’NIN SİLAHLI EYLEMLERİNİ DURDURMASI ÇAĞRISININ TAKTİK OLDUĞU GÖRÜLMEDİ. BAZI AKLI EVVELLER BU ÇAĞRIYI, S. DEMİRTAŞ’IN VE HDP’NİN, PKK’NIN SİLAHLI YAPISINA KARŞI OLDUĞU YORUMUNU YAPTILAR.

ÖCALAN BİLE PKK’NIN SİLAHLI EYLEMLERİNİ DURDURMA VE PKK’Yİ SİLAHSIZLANDIRMA GÜCÜNE SAHİP DEĞİLSE; HDP EŞ GENEL BAŞKANININ PKK’NIN SİLAHLI EYLEMLERİNİN ÖNÜNE GEÇMESİ, PKK’YI SİLAHSIZLANDIRMASI OLANAKLI DEĞİLDİR.

S. DEMİRTAŞ, PKK’NIN SİLAHLI EYLEMLERİNİN ÖNÜNE GEÇMEYİ VE PKK’Yİ SİLAHSIZLANDIRMAYI BİR TARAFA BIRAKSIN DA, KENDİSİNİN VE PARTİSİNİN ONURUNU KORUSUN VE KURTARSIN.

PKK, KÜRDİSTAN’IN BAZI YERLEŞİM ALANLARINDA HALKI DEVLETE HEDEF HALİNE GETİRMEK İÇİN SÖZÜM ONA ÖZERKLİK İLAN ETTİ!!!

PKK’NIN ÖZERKLİK İLAN ETTİĞİ KÜRDİSTAN’DAKİ YERLEŞİM ALANLARI, SELAHATTİN DEMİRTAŞ’IN EŞ BAŞKANLIĞINI YAPTIĞI HDP’NİN BELEDİYE YANİ YEREL ANLAMDA YÖNETİM YAPTIĞI YERLEŞİM ALANLARIDIR.

PKK ÖZERKLİK (!) İLAN ETMEKLE AYNI ZAMANDA DİYOR Kİ, “HDP, BEN SENİN DE YEREL YÖNETİMİNİ TANIMIYORUM. SENİN YEREL YÖNETİMİNİN DE BENİM İÇİN KIYMETİ HARBİYESİ YOKTUR. BU NEDENLE SENİN YEREL YÖNETİMİNE ALTERNATİF BİR YÖNETİM OLUŞTURUYORUM.

PKK’NIN BU DAVRANIŞ VE EYLEMİ, PKK’NIN DEMOKRASİYİ TANIMAMASI, HALKIN İRADESİNE SAYGI DUYMAMASI VE KARŞI OLMASI, HDP’Yİ HİÇE SAYMASI ANLAMINA DA GELİR.

BU DURUMDA HDP VE YÖNETİCİLERİNİN, ÖNCELİKLE, KENDİ ONURLARINI, MEŞRUİYETLERİNİ, VARLIKLARINI KORUMASI İÇİN ÖZERKLİK İLANINA KARŞI ÇIKMALARI, DEMOKRATİK OLMAYAN BİR ŞEKİLDE, MİLİTARİST YOLLA VE SİLAHLI BİR GÜÇ TARAFINDAN KENDİLERİNE KARŞI ALTERNATİF OLARAK İLAN EDİLEN ÖZERKLİĞE, KARŞI ÇIKMALARI GEREKİR.

BUNU YAPAMIYORLARSA HDP BELEDİYE BAŞKANLARININ İSTİFA ETMESİ GEREKİYOR. ÇÜNKÜ KENDİLERİNE OY VERENLERİN İRADESİNİ KORUYAMIYORLAR. SEÇİMLE GELDİKLERİ MAKAMI SAVUNAMIYORLAR.

Amed, 29 Ağustos 2015

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *