Siz ve biz, birde kızgınlıklar..!

Kongre yapıyorsunuz şeyh Saîd, Seîd Rıza, Alîşer, Îhsan Nuri Paşa yerine Kürd katili atatürkün resmini başınızın üstüne dikiyorsunuz. 
Biz buna kızıyoruz.

Milyonlarca Kürdün uğruna ölüme gittiği Ala rengin yerine kanlı ve işgalci türk bayrağı için hizaya geçip saygı duyuyorsunuz. 
Biz buna kızıyoruz.

Hendeklerle Kürdistanı kan gölüne çevirdiniz halk zulmün kucağında inlerken sizler hiç birşey yokmuş gibi güle oynaya kemalist türklerle Ankarada tc’ye bağlılık kongresi düzenliyorsunuz. 
Biz bu ikiyüzlülüğe kızıyoruz.

Her ortamda milliyetçi yurtsever Kürdlere karşı saldırgan ve anti Kürdistani bir politika yürütürken, türkün ibnesine varana kadar sahipleniyorsunuz.
Biz buna kızıyoruz.

Kürd devletsizlik yüzünden can verirken sizler işgalci tc devletinin parçalanmamasının tek garantörü ve teminatı oluyorsunuz.
Biz buna kızıyoruz.

Sanki kuzeydeki 25 milyonluk Kürdün akıllı adamı yoktur da gidip Kürd düşmanı kemalist “solcu” türkleri Kürde sözcü diye musallat ediyorsunuz ya işte.
Biz buna kızıyoruz.

Peki ya sizler Kürd oldunuzda biz mi karşı çıktık.

Sizler Ala Rengini sahiplendiniz de bizmi karşı çıktık.

Sizler Ey Reqîb marşını sloganlaştırıp saygı durdunuz da biz mi karşı çıktık.

Sizler Kürdistan şehitlerini sahiplendiniz de bizmi karşı çıktık.

Sizler bağımsız Kürdistanı savundunuz da biz mi karşı çıktık..?

Peki ya,
Mazlumlar, Mahsumlar, Zekiyeler, Sakineler, Xebatlar, Necolar apê Musalar ve yüzbinlerce Kürdistan şehidi adına size soruyorum. Biz Kürdistan derken aceb neye karşı çıkıyoruz da sizler okadar kızıyorsunuz..!

Çeto Omerî

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *