SEMİNER‏

Kürdistan İslami Hareketi AZADÎ’nin her yıl tertiplediği Mekteba AZADÎ seminer dizisinin ilki bu haftasonu gerçekleştirilecek.

Kürdistan İslami Hareketi AZADÎ’nin her yıl tertiplediği Mekteba AZADÎ seminer dizisininden ilki bu haftasonu gerçekleştirilecek. Mekteba AZADÎ’nin bu yılki ilk semineri “Kürdistan’da Gazetecilik ve Kürd Medyasının Geleceği” başlığıyla yapılacak. Seminerde Kürd medyasının deneyimli Gazetecileri Mehdi Mutlu, Maşallah Dekak ve Hesen Kako konuşmacı olacak.

Mekteba AZADÎ Koordinatörlerinden Mehmed Kartal, yapılacak seminer dizilerine ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

Çağdaş siyaset akademileri ve geleneksel mektep formatını sentezlediğimiz Mekteba AZADÎ’nin 2016 seminerlerine bu hafta başlıyoruz inşaallah. Seminerlerimizde ilmi, itikadi, siyasi, ekonomik, kültürel, edebi ve sosyal konulara yer verdik. Belirlediğimiz seminerlerde yazarlar, gazeteciler, seydalar ve akademisyenler konuşmacı olarak katılım sağlayacak. Geleceği tahayyül ve geleneği ihya düsturuyla başladığımız seminerlerimizden katılımcılarımızın oldukça istifade edeceklerini düşünüyoruz. 24 Nisan Pazar günü saat 13.00’da Diyarbekir’deki Genel Merkezimizde yapacağımız ilk seminerimize üyelerimizle birlikte tüm dostlarımızı ve gönüldaşlarımızı bekliyoruz.

 

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *