General Rawan İdris Barzani’den çarpıcı açıklamalar

Büyük Dedem Şêx Abdulselam dar ağacından can verirken, Dedeleri Çanakkale’de Türkler için ölenler bugün bize Türk ortağı diyorlar.

1947 de, Iran’in Kuşatmasi ile 1500 çocuğumuz açlıktan ölürken, Iran ile kol kola olanlar bize İrancı diyorlar.

Dedem Mele Mustafa 57 yılını dört parça Kürdistan için dağlarda harcarken bize ağa dediler, 1983 yılında, 8 bin Barzani’yi Saddam diri diri toprağa gömerken, ona ya seyid deyip saygıya duranlar. utanmadan bize Saddam’ın tankı ile Kürdlere saldırdınız dediler.

14 yaşında her şeyi terk edip halkı için eline silah alan ve 69 yaşında hala cephede olan, hayati boyunca herhangi bir Kürd parti veya kurumu hakkında olumsuz bir söz dahi söylemeyen, tek hayali ve amacı Bağımsız Kürdistan olan Amcam, Önderim bin canım olsa uğrunda feda edeceğim, Sayın Mesud Barzani’ye yüzlerce kez hakaret ve iftira ettiler yine sustuk.

Biz yüzyıldır düşman ile savaşıyoruz ama mertçe savaşıyoruz. Ne zaman masaya otursak düşmanımızdan bile saygı gördük. Çünkü sözümüz ve icraatımız hep bir oldu. Barzani ailesi’nin 13850 Şehidi var. Ona rağmen, ne Kürdlerin nede başka bir ırkın bilerek öldürdüğümüz tek çocuk ve kadını yoktur.

Hiçbir zaman köy ve şehirler etrafında halkın zarar göreceği yerlerde düşmana saldırmadık ve savaşmadık. Çünkü bizim için öncelik halk oldu ve hep en ön safta savaştık bu günde, iki kardeşim 17 amcaoğlum ve binlerce akrabam ile en ön safta savaşıyoruz.

Bu gün Sayın Barzani dünyada saygı görüyorsa, sözüne sadık olduğu ve yapmayacağı şeyi vaat etmediği içindir. Mesele siz hiç onun birilerini tehdit ettiğini gördünüz mü ? Ve TV´ye çıkıp şunu bunu yaptım dediğine şahid oldunuz mu ? Hep sakin ve soğukkanlı durur. Oysa onun içinde ne fırtınalar kopar.

Ben iki kez onun gece hüngür hüngür ağladığına şahid olmuşum. 2011 yılında Roboskê için ve 2014 te Şengal için ağladığına şahid oldum. Buna rağmen hep ciddi durur. Bu gün utanmadan ona laf atanlar bilsinler ki, o 55 yıldır halkı için savaşan bir Pêşmerge, O Barzan´da yağmur gibi yağan bombalara rağmen partinin evrakları için ölüme atlayan gençti.

O 91´de Kore köyünde tankın önüne atlayıp patlatan kahramandı, O 92’de Özal´a, “Bize ister yardım edin, ister etmeyin ayakta kalacağız ve tarih bunu yazar. Tarih sizi ya ezilen bir halka sırt çeviren Zalim bir devlet başkanı, ya da kardeşe elini uzatan adaletli bir başkan olarak yazacak. Biz devlet kuracağız karşı durmak size zarar, yanında olmak kardır” diyen, bir liderdi.

O Pentagonda Obama’ya “Ben ve sen, kabul etsek te etmesek de Kürd çocukları devletini kuracak diyen bir Başkandı.

O, IŞİD’ e Karşı 3 oğlu ve 2360 yeğen ve akrabasını en ön cepheye yollayan yürekli bir komutandır.

O Bütün kirli ve yalan dolana karşı susan asil bir Babadır. Onu karalamak ve iftira atmak Kürtlerin yararına değil zararınadır.

İnanın siz ona ne kadar küfür ve hakaret etseniz o duymaz, çünkü ne yaptığını çok iyi biliyor. Bu gün kaç Kürd onlarca devlette saygı ile karşılanıyor ve itibar görüyor, Kürdler onun itibari ve saygısını kullanmalı. Bu tarihi bir fırsattır.

Kürdlerin önünde iki yol var: Ya Serok Barzani’nin arkasında Bağımsız Kürdistan’a giderler, ya da şunun bunun peşinde koşup Türk, Arap, Farsın Bayrağı altında ezilirler.

General Rawan İdris Barzani

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *