Filistin Başbakanı İsmail Heniye bir aynaya baksin!

Filistin Başbakanı İsmail Haniye, Cuma günü Gazze de yapılan mitingte yaptığı konuşmada, Güney Kürdistan silahlı güçleri olan ve Kürd halkının gözbebeği PEŞMERGE’lere karşı terbiyesizce ifadeler kullanmıştır.

Kürdistanı sömürgeleştiren analyışın temelinde türk, arap ve fars milliyetçiliği etkin rol oynamasına rağmen, bu milletlere mensup parti, örgüt ve sivil toplum örgütleri farklı ideolojileri de savunsalar, problem kürt ve kürdistan olunca, aynı şekilde düşünürler.

Onlara göre:
Kürtlerin sömürge statüsü devam etmelidir.
Kürtler hak talebinde bulunduklarında sürgün ve soykırıma uğratılmalıdır.
Malları talan edilmelidir.
Kürdün namusu ve şerefi ayaklar altına alınmalıdır.

Bu anlayış sömürgeci türk, fars ve arapların ortak anlayışıdır.

Kürtler sömürgecilerin boyunduruğundan kurtulmadan, yani devletleşmeden, bu kıyım, talan ve jenositlerin sonu gelmiyecektir.

Pek çok Kürd Filistin saflarında, onların dawası için ölürken, oysa Filistinli gerillalar Saddam ordusuyla omuz omuza özel kuvvetler şeklinde Kürdlere karşı savaştığını unutmadık, bunu unutmuş olanlara da kupe olsun!

Heniye denen insan müsveddesi aynaya bakarsa, kendisinin ve örgütünün paralı ve başkaları adına taşeron olduğunu görecektir.

Peşmerge ise; Kürdistanın bağımsızlığı için savaşan ve dünyada bu haliyle kabul gören Kürdistanın bağımsızığının teminatı ve ulusal ordusudur.

BIJİ PEŞMERGE!
BIMRE KOLEDAR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir